sonic99
08.06.15,12:12
Raz som pozeral na na NB jedno video, ktorého pointou bol test počutia zvuku v rôznych frekvenčných pásmach (od najnižšieho po najvyššie). Samozrejme, že sa mi nechcelo čakať na všetky frekvencie, tak som to video preklikol ku koncu (vysoké) a zrazu mi vypadol zvuk (potom som si nižšie všimol koment, aby som ku koncu stíšil zvuk aby mi neodpálilo repráky :) ) No a problém je, že odvtedy ak počúvam hudbu, alebo pozerám film alebo hocičo, čo má zvuk, tak zvuk ide cca 2-3 minúty potom vypadne. Musím úplne vypnúť film alebo hudbu aspoň na minútu a potom zvuk ide, ale opäť sa to po cca 2-3 minutách všetko opakuje. Tak chcem vedieť, či sa niekto s niečim podobným nestretol a ako to vyriešil. Ale mám pocit, že tento stav je už nezvratný :D Ďakujem P.S. ak pripojím externe reproduktory/slúchadlá tak všetko funguje ako má.
Chobot
08.06.15,10:36
Skús len preinštalovať ovládače zvuku pre základnú dosku (alebo pre tvoj NB).
misoft
08.06.15,16:06
Alebo miesto preinštalovania - odober zvukové zariadenie zo systému. Reštart NB -po nábehu bude OS zistený nový HW a nainštalije pre neho ovládače - spočiatku hľadá na nete, ak nenájde, OS ná v sebe implementované ovládače - stačí vybrať výrobcu a potom typ a pokračovať podľa pokynov.
sonic99
11.06.15,09:34
Tak preinštalovanie ovládačov nepomohlo :( Mne to skôr pripadá ako keby odišli reproduktory. Najprv idú normálne a po čase (asi keď sa zohrejú, alebo ja neviem čo) tak proste prestanú. Keď si trocha oddýchnu tak opäť trochu idú.
misoft
11.06.15,13:24
Nuž - "keď sa zahrejú" - to je pre mňa novota. Repráky buď idú dobre, idú zle, neidú (teda neprehrávajú). Ak by to boli klasické repráky el.mag. s membránami a cievkou) - tak by som to aj pochopil. V noťasi sú len dve možnosti idú, neidú. Pre obmedzený priestor sú tam piezo repráky. Takže len dva stavy. Medzistav neexistuje.
Podozrenie padá na zvukovku.
sonic99
11.06.15,18:47
Ako jasne ze repraky sa neprehrievaju ☺ Myslel som to obrazne. Ako potom je mozne ze ked pichnem sluchatka tak zvuk ide v pohode aj 3 hodiny ale ked ich odpojim a idu iba repraky tak idu v takom rezime ako som uz spominal?