IngDominikTakac
09.06.15,15:04
Zdravím, neviem si poradiť s príponou ktorú windows pridá do názvu sťahovaného obrázka. Pri sťahovaní súboru ktorý sa v priečinku už nachádza, sa do názvu automaticky pridá medzera a symbol (1) alebo (2) alebo (3)... Kedže symboly medzera a zátvorka nie si vhodné pre internetové aplikácie, potrebujem odstrániť medzeru a zátvorky. Najlepšia prípona by bola _1 alebo _2 alebo _3. Tie prípony nemôžem meniť manuálne. Lebo obrázky sú sťahované a uploadované automaticky.Vie niekto ako na to ?

Musím upresniť otázku;
ako tu už bolo spomínané, namiesto "nazov-obrazka (1).jpg" potrebujem "nazov-obrázka_1.jpg"
Ručne to prepisovať nemôžem, pretože všetko to sú automatické operácie. Ani soft ktorý by mi prepísal priečinok súborov nepomôže, lebo obrázky sú po stiahnutí automaticky uploadované.
marjankaj
09.06.15,13:05
No skús to premenovať.

Môžeš napríklad Total comanderom -> CTRL+M v dvoch krokoch.
medzeru a prvú zátvorku nahraď podčiarnikom ( >> _
A druhú ničím(vymaž) ) >>
misoft
09.06.15,14:08
Prípona (extension) - určuje formát a druh súboru. Pokiaľ sú stiahnuté rovnaké súbory - OS buď sa pýta na prepísanie pôvodného, alebo ponechanie oboch - v tom prípade sa pripojí (x), akože kópia číslo (x) pôvodného názvu súboru. Pri čítaní súboru sa však (x) neberie do úvahy, OS číta len *****.xxx za bodkou - extension. Takže pokiaľ by si prepísal na ****.jpg_1 - OS toto nepozná! http://en.wikipedia.org/wiki/Filename_extension
Extension (prípony) súborov sú totiž len TROJznakové!
Najlepšie je pred bodku pridať buď (1), (2), alebo iný spôsob, ktorý rozlíši tieto súbory. Ale extension takto síce upraviť môžeš, ale nebudú sa dať prečítať - resp. OS nebude vedieť, čo to znamená...
marjankaj
09.06.15,14:10
On chce súbor
obrazok(1).jpg premenovať na obrazok_1.jpg
obrazok(5).jpg na obrazok_5.jpg
marjankaj
09.06.15,14:12
No trochu ťa poopravím
Sú aj subor.xlsx, subor.xlsm subor.jpeg .....
buchač
09.06.15,14:16
Bežne premenuvávam.
Veď je tam toľko znakov, že až.

Označím podľa svojho...a keď je ich viacero s nejakou náväznosťou, tak pridávam čísla a podľa potreby k nim aj písmená.
misoft
09.06.15,14:19
Si čítal?
Automatické označovanie súborov pri stiahnutí - ak je rovnaký súbor (názov i extension) - OS sa pýta, či prepísať, alebo nahradiť. Ak potvrdíš prepísať - tak stiahne xxxxxxx.jpg (1). A v otázke sám píše


Najlepšia prípona by bola _1 alebo _2 alebo _3

teda on chce pridávať za *.jpg ešte _1 (a tvar by bol *.jpg_1 ) - ale takúto príponu OS NEPOZNÁ!
Pokiaľ by dával len _1, _2 - OS by zase nevedel v čom otvoriť, k čomu priradiť. A dokonca ani príjemca by z toho nezistil, čo je to za súbor (Textový? Grafický? Binárny?)

Preto som mu radil - upraviť meno súboru a extension nechať čistú - trojznakovú.

A s tvrdením, že ( a ) a medzera nie sú vhodné pre internetové aplikácie - ktoré? Pretože súbory môže posielať i so zátvorkami a medzerami v názve.
marjankaj
09.06.15,14:20
Buchy, ale takých 50000 súborov by ti asi nejakú dobu trvalo. Či?
misoft
09.06.15,14:26
Ospravedlňujem sa - áno sú aj 4znakové i 5znakové - tzv. dvojbajtové ext.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Form%C3%A1t_s%C3%BAboru
Mne sa tie dokonca stáva že stiahnem dve verzie rovnakého súboru - premenujem súbor v názve doplnením čísla (dokonca s medzerou!). Ovšem *.xxx nemením (a pokiaľ je tam (x) - odstránim, i keď to Wokna prečítajú a správne interpretujú - neberú (x) do úvahy.

Pokiaľ by však tie stiahnuté súbory ďalej preposielal - tak nemusí meniť nič - malo by to odoslať i v tomto pomenovaní. Sú len niektoré ASCII znaky, ktoré sa nesmú používať - sú zakázané.....
http://howto.imba.cz/index.php?alias=windows-zakazane-znaky
Znak Význam
< menší než
> větší než
: dvojtečka
" dvojité uvozovky
\ zpětné lomítko
/ lomítko
| trubka
? otazník
* hvězdička
marjankaj
09.06.15,14:36
Samozrejme som čítal. A bežne mi to takto sťahuje aj desať kópií (1) .... (10) download. Príponu nerieš, tá zostáva. Zadávateľ sa iba nesprávne vyjadril s tou príponou.
marjankaj
09.06.15,14:39
napríklad stiahnem z netu súbor obraz.jpg tak ho uloží do sťahovaných súborov.
Ak ešte raz stiahnem ten istý(môže byť aj iný ale rovnaký názov), tak ho uloží ako obraz(1).jpg a to číslo sa po každom stiahnutí o jednu zvyšuje.
marjankaj
09.06.15,14:41
Musíš pozornejšie čítať. NÁZOV nie je PRÍPONA.

"....Pri sťahovaní súboru ktorý sa v priečinku už nachádza, sa do názvu automaticky pridá medzera a symbol (1)...."
buchač
09.06.15,17:49
Mi ale povedz jedno.

Na kerú máriu by som sťahoval kvantá obrázkov ?
marjankaj
09.06.15,19:46
No tebe by asi boli na prd, ale pre zadávateľa je to možno otázka života a smrti.:D