Sinkl
18.06.15,12:13
Dobrý deň - potrebovala by som poradiť - aký papier kúpiť do laserovej tlačiarne? Kúpila som už dva druhy papiera - prvý neviem značku a druhý bol xerox, ale pri vytlačení mi ho stočí. tým pádom obojstranná tlač nie je možná. (ak to skúsim obojstranne vytlačiť, tak mi papier úplne pokrčí) Ak máte s niektorou značkou dobrú skúsenosť - budem vďačná za info.
Tlačiareň . conica minolta bizhub čiernobiela
ĎAKUJEM
Dáša_
18.06.15,10:20
mam konicu minoltu, pouzívam ju už 8 rokov, tlačím každý deň, veľmi často z oboch strán, ale nie naraz, ale po 1 kuse. A značka papiera, ktorý používam je "v akcii" - teda najlacnejší. Mala som Tesco, potom v tescu mali akciu na HP papier a tak. Skôr som mala pocit, že problém s papierom je vtedy, keď robím niečo s tonerom a nie úplne presne ho zasuniem. Alebo teda niečo vo vnútri trošku posuniem
Sinkl
18.06.15,10:38
Ďakujem - skúsim teda tesco papier - ste asi tretia čo mi povedala, že je dobrý. Myslela som, že keď kúpim xerox - tak je to značka a bude fajn - ale nie je. V každom prípade ďakujem za Vašu skúsenosť.
tmhwk
18.06.15,10:42
Bud je ten papier skladovany v zufalych podmienkach (strasne vlhky), alebo je problem v tlaciarni. Mozu to robit aj neoriginalne tonery, lebo maju nepatrne iny tvar nez original. Preto by som vyskusal original alebo aspon repas originalnej kazety namiesto "kompatibilneho tonera".

Pripade ak je samostatny svetlocitlivy valec a samostatny toner (u lacnejsich tlaciarni je valec vacsinou sucastou tonera), tak to iste plati aj pre OCR valec, resp. plastovy drziak v ktorom je ten valec umiestneny. Vtedy staci prehodit samotny valec do povodneho originalneho drziaku, video ako na to snad najdete na youtube.

Je tiez mozne ze staci duplexnu jednotku vycistit.

Taktiez tam moze byt v tlaciarni drobny zvysok nejakeho papiera, ktory sa tam niekedy zasekol.

Ak je dodrzana gramaz 80g/m2 tak by pri ciernobielej tlaci nemal byt ziadny problem ani s najlacnejsim papierom (kupujeme bezne papier v tescu v akcii alebo v kauflande pod 3 eur za balik A4).
arizona
18.06.15,12:19
Tiez mam laserovu tlaciaren,kupujem papier nahodne,hadam aj vzdy iny. Ale doteraz som nemala problem...
Skor si myslim, ze mas problem vo svojej tlaciarni
avalik
18.06.15,12:25
som na tom rovnako, nesledujem značku papiera, kúpim čo majú, tlačím obojstranne viac strán naraz, bez problémov
misoft
18.06.15,12:30
Nepozeraj ty na "značku" papiera - pozeraj na gramáž.... 80g/m2! Bežný kancelársky papier. Akýkoľvek. 2,70€ niekde stojí - 500listov.
Dav
18.06.15,12:59
Pre laserové tlačiarne je doporučená gramáž papiera 80g/m2. Treba si pozrieť, či pre konkrétnu tlačiareň nie je doporučená iná, napr. 70g/m2, alebo či papier nemal inú gramáž. Pred vložením do tlačiarne sa doporučuje papier "prelistovať", jednou rukou chytiť a palcom prejsť po balíku, aby sa jednotlivé listy oddelili, zarovnať a šup do podávača. Ak je toto v poriadku, je chyba v tlačiarni,ak tlačí automaticky obojstranne, alebo pri obsluhe -zlé ručné zakladanie papiera na tlač druhej strany.