vladop1
24.06.15,13:28
v priloženom súbore mam príklad čo vlastne chcem. Toho pracovníka, ktorý nemá v celom týždni žiadne hodiny aby už nezobrazovalo v druhej tabuľke. Z nej budem robiť nejaký graf aby tam neboli zbytočné dáta. Tých mien bude podstatne viac. Vdaka Vlado
excel.sk
24.06.15,11:41
Dobrý deň,

kontingenčná tabuľka + kontingenčný graf.

Tá prvá tabuľka by mala byť databáza so stĺpcami (minimálne, môžu byť aj iné, napr. ID zápisu): Meno, Dátum, Počet, Deň - vypočítaný z dátumu, Týždeň - vypočítaný z dátumu

Druhá tabuľka - kontingenčná tabuľka a kontingenčný graf, vo filtroch hodnôt - nerovná sa 0

Toto ale nie je podporované vo verzii 2003 (režim kompatibility), čiže si to konvertujte na novší typ súboru (nie *.xls ale *.xlsx)
vladop1
25.06.15,05:57
super :( len ja mam prístup len na excel 2003. Inak to nejde? dik
excel.sk
25.06.15,08:44
len ten filter podľa hodnoty nie je v 2003, inak to pojde vsetko bez problemov myslim

skuste to najskor spravit, zrejme to pojde aj bez toho filtra, keby nie, tak Vam potom napisem vzorec, ktorym sa to da osetrit (teraz to nechcem robit zlozitejsie, ako to v skutocnosti je)

ked to spravite, dajte subor sem

pozn.: Ta prva tabulka by idealne maly byt objekt zoznam (ang. List) - klávesová skratka CTRL+L
PaloPa
25.06.15,08:48
Dá sa to jednoducho urobiť manuálne cez rozšírený filter.
Najjednoduchšie je doplniť jeden stĺpec (sumár hodín za týždeň), podľa ktorého sa potom bude filtrovať.

V priloženom príklade je celý postup zautomatizovaný makrom,
stačí si upraviť v kóde rozsahy zdrojových a cieľových oblastí (cez ALT + F11).

P.
Pidgey
06.01.16,11:18
Ahoj, ak mozem, mohol by som ta poprosit o pomoc s tvojim makrom , co si tu prilozil? Makro som si prisposobil na obdobnu vec co riesim ja, a makro je super,ale...potreboval by som aby sa kopirovane udaje vlozili iba ako hodnoty. (PasteValue). zial z roznych ukazok na nete som to moc nepochopil ako to cele zmenit, ci pouzit nieco ine.
Cize ak ta mozem poprosit ci sa da dane makro upravit aby pri kopirovani dane udaje na nove miesto vlozilo ako hodnotu. Vopred mockrat dakujem