Martin28sk
29.06.15,10:33
Vcera poobede ma eset smart security upozornil na zmenu IP adresy. uviedol aj ciselnu hodnotu. po vyhladani na internete som zistil, ze patri organizacii IANA, ktora prideluje domenove koncovky celemu svetu. Vykonal som aj kontrolu ip adresy cez whatismyip.com, tam bola uvedena spravna adresa, ktoru ma registrovany moj ISP. Vypol som internet, vykonal kontrolu antivirusom, negativna. Viac som neriesil. Dnes rano otvaram outlook, pyta odomna heslo, ktore v nom mam ulozene. Otvaram FTP priecinky cez Windows explorer, pyta odomna heslo.
Moze to byt nejaky virus alebo co?
korzoo
08.07.15,20:53
Stretol som sa s podobnym zvláštnym správaním, odporúčam skontrolovať nastavenie rootra, konkretne adresu primarneho a sekundarneho DNS servra.

Treba skontrolovat, ci su tam IP adresy poskytnute providerom, alebo je mozne pouzit Public DNS od google: https://developers.google.com/speed/public-dns/

Je možné skúsiť aj reset do tovarenskych nastaveni - pozor, vymazu sa aj udaje potrebne pre pripojenie k ISP.
misoft
08.07.15,21:15
Kontrola antivírusom to nevyrieši. Je potrebné použiť ešte dôraznejší prostriedok - napr. Malwarebytes. Pokiaľ "pýta" heslo - už v PC je usadený malware....a ten presmeruváva na tú zmenenú IP adresu (resp. tvoj PC sa stáva súčasťou bootnetu... - vystupuje navonok ako PC IANA a obchádza protokoly providera).
A pokiaľ máš router - tak (ako bolo navrhované) - totálny reset routera. Prihlasovacie údaje od providera by si mal mať na zmluve. Plus, - zabezpeč si aj router! Niektoré majú svoj firewall, dajú sa i routery zaheslovať...
Martin28sk
09.07.15,17:20
dakujem vam obom za odpovede, chyba bola v nastaveni DNS, kedysi som tam nieco skusal, a potom v nastaveniach vypol. funkcia sa opat zapla, no tak som ju opat vypol.
Martin28sk
09.07.15,17:25
router aj siet je zabezpecebna, heslo do routera nastavene, pre istotu som si zalohoval funkcne nastavenie. taktiez pravidelne kontrolujem DHCP clients list. Na PC je nainstalovany Eset endpoint security, aj firewal.. WDS je vypnuty a rozsah IP adries je obmedzeny na nevyhnutne minimum...