s3kky
30.06.15,08:49
Mohli by ste mi niekto poradiť ako odstrániť brum z repro mam podozrenie že problém je v elektrine ako by som mohol jednoducho uzemniť bez toho aby som musel rozkopať cely panelák? diky za rady
Ing. Ľubomír Janoška
30.06.15,06:59
Chcelo by to presnejšie popísať problém.
Najčastejšie býva brum spôsobený:
* nekvalitným alebo poškodeným napäťovým zdrojom zosilňovača (nedostatčne vyhladené napájacie napätie) - potrebná odborná oprava
* zemniacou sľučkou, teda dvojitým prepojením zemnenia zdroja nízkofrekvenčného signálu so zosilňovačom - treba napríklad vyskúšať prehrávať mp3 na notebooku, ktorý nie je uzemnený, namiesto stolového počítača, ktorý uzemnený je; alebo prerušiť zemniaci vodič na audiokábli.
s3kky
30.06.15,07:09
prehrávam na notebooku hudbu stolný pc nemám a pochybujem že to bude v bednach zvuk mam kvalitný študiove monitory za 270e aj kábel k nim nebol takisto lacný tak by som nechcel do nich nejak zasahovať
Ing. Ľubomír Janoška
30.06.15,07:34
Takže to vyzerá na mizerný zosilňovač :(
s3kky
30.06.15,07:40
až nato že žiadny zosilňovač nemám nesom až taký odborník neviem či existujú aj zabudovane v reproduktoroch vlastnim konkretne rento model
http://www.melodyshop.sk/eshop/action/productdetail/oc/2077185/product/krk-rokit-5g3.xhtml
s3kky
30.06.15,08:37
Dočital som sa na internete o nejakom galvanickom oddeleni zemnej slučky
http://www.audioweb.sk/konektory-kable/di-box-odrusovaci-filter-odstranovac-zemnej-slucky
pomohlo by to? a ako to funguje? ako sa to zapaja?
lukino_B
30.06.15,18:49
mal si skontrolovať aj nastavenia v nb, máš tam dobré ovládače ?
Andrej Hanzlík
01.07.15,08:37
Nemas nahodou notebook a repraky zapojene v dvoch roznych zasuvkach? Vacsinou brumi pri takomto zapojeni. Skus ich zapojit na jednu zasuvku.
Skusil by som este zobrat repraky niekam inam ci brumia aj tam, pripadne ci brumia aj ked nieje zapojeny ziadny signal, aby si vylucil ci to nieje vada zosilovaca v repro.
Ten galvanicky oddelovac - dibox by ti tiez mohol pomoct, zapaja sa medzi zdrojom hudby (v tvojom pripade notebookom) a vstupom na reprakoch.
Ing. Ľubomír Janoška
01.07.15,10:05
Ešte jedna vec stojí za pokus - pripnúť si mp3 prehrávač alebo mobil namiesto notebooku alebo aspoň na chvíľu vytiahnuť notebook z elektriky a nechať bežať na baterky. Ak to bude aj tak brumieť, tak je určite chyba v zosilňovači (ten je vstavaný v jednej z dvoch reprobední).
s3kky
03.07.15,17:21
Skúsil som ich zobrať do inej izby pripojil som ich do el. siete a notebooku len na baterku nebol žiadny brum a keď som aj notebook pripojil do elektriny tak bol brum
Andrej Hanzlík
16.07.15,07:47
takze je to jasne, potrebujes ten galvanicky oddelovak, brum ide zo siete
s3kky
16.07.15,14:14
Kúpil som si ten galvanicky oddeľovač a brum je preč všetko funguje ako ma :) ďakujem za rady pekný deň