murcos
01.07.15,11:57
Máte skúsenosti, príp. typ na ľudí, ktorí v BA a západ. Slovensku niečo podobné ponúkajú?
Máme starší dom, na studňu napojené všetko, okrem kuchyne. Bývame pod lesom, kde je spodnej vody 8voda do studne o.i. steka, aneb je tam zachytyvana) viac než dosť, cez to všetko sme zistili, že studňa nie tak plná, ako bývala...aj napriek dažďom......dik za každý typ
Oliwa
01.07.15,10:06
Čo susedia? Ak nebývate na samote, ale napr. niekde v susedstve nad Vami/vedľa Vás pribudla nová studňa blízko Vašej, môže "Vaša" voda končiť v susedovej studni...
buchač
01.07.15,10:22
Tak teraz ako ???

Vyčistenie alebo výdatnosť studne ?
Nie je jedno .... ;)
...a je úplne jedno, či ide o Blavu a západ (tam je už skôr územie Moravy), alebo aj iným smerom... :rolleyes:
Oliwa
01.07.15,12:40
Buchy, však čítaj s porozumením... :/ Vody je menej ako bývalo, tak si zadávateľ myslí, že studňa je znečistená... Čo môže, ale aj vôbec nemusí byť pravda... Nechytaj ho za slovíčka... Chce mať len viac vody...
buchač
01.07.15,14:08
Oliwa (Dnes 15:40) Buchy, však čítaj s porozumením... :/ Vody je menej ako bývalo, tak si zadávateľ myslí, že studňa je znečistená... Čo môže, ale aj vôbec nemusí byť pravda... Nechytaj ho za slovíčka... Chce mať len viac vody...
================================
Oliw ... a TY máš studňu ???

LEBO JA MÁM !!!
...a preto slovíčkárim.

Vyčistenie spočíva v tom vyčistení samotných stien studne, spodku a aj vody.
Výdatnosť je ovplyvnená viacerými faktormi.
------------------------------------------------
Chalupu mám skoro v lese. Pred ňou tečie potok. Ak je nízka hladina potoka (teda tým pádom aj podzemnej vody), tak aj studňa je plná.
Ak je podzemná voda solídna (dažde), tak stúpne aj voda v studni...ba dokonca mi zaleje aj vodomer v tej šachte.
-------------------------------------------------
Jednoznačne by som vyčistil studňu, nakoľko je pravdepodobne zanesená...záleží ale aj od studne-jej samotného charakteru, či je z betónových skruží, alebo voľná. Moja je kopaná a vyložená kameňmi, takže ten presak vody nie je iba od spodu.
Oliwa
01.07.15,14:29
Buchy, načo tie tri otázniky? Sme síce mimo témy, ale ak Ťa to zaujíma, áno, máme studňu... Kopanú... Kedysi sme mali vŕtanú, ale bola už zanesená a mala malú výdatnosť, tak teraz máme takú poriadnu... ako Ty... ale bez tej ručnej pumpy, na el. čerpadlo... A presne to, čo som sa pýtala zadávateľa, sa stalo nášmu nebohému susedovi... Dostal nového suseda, ktorý si asi myslel, že keď má peniaze, môže všetko... aj zobrať susedovi-starousadlíkovi vodu zo studne, lebo tú svoju si dal vykopať pár metrov od jeho pôvodnej, ktorá tam bola desiatky rokov a v inej hĺbke, nezaujímalo ho nič, len "ja sám"... To je všetko.
murcos
01.07.15,17:55
buchac, chces prist, vyzera to tak ze ano, len sa nevies rozhodnut :D:D???steny cistit asi netreba...tam dovidim, a vidim len beton. na spodok zial nevidno, lebo je tam voda :D ako som hore doplnila, voda je aj zachytavana. Klademie si len otazku,ci su tam nanosy (cije to vobec mozne?) nemame skusenosti.....
buchač
01.07.15,18:23
Ja nemám problém s ničím ... a ani do Blavy ísť. Lenže ja nie som studniar...;)
----------------------------------------

Nekladte si otázky...formátu či ...

Nánosy tam budú skôr áno ako nie.
Takže by som doporučoval

https://www.google.sk/search?client=opera&q=%C4%8Distenie+studen%C3%AD+bratislava&sourceid=opera&ie=utf-8&oe=utf-8&channel=suggest&gws_rd=ssl
marjankaj
01.07.15,18:30
A do krčmy tam trafiť nevieš?