Meno Priezvisko
04.07.15,19:42
Môj notebook pri poslednom pokuse o zapnutie stále vyhadzuje modrú obrazovku s textom Your pc ran into a problem and needs to restart. We´re just collecting some error info, and then we´ll restart for you. Pri pokuse o reštartovanie sa však nič neudeje, ostane to na 0% a pokúša sa znova zapnúť a tak stále dookola. Prosím neviete mi poradiť? Nepomohol tvrdý reštart, vypnutie/zapnutie, vypojila som batériu, usb pripojenia, nepomohla ani automatická oprava. Mám hp probook 470 g1 s windows 8.1. Veľmi sa v pc nevyznám, preto hľadám pomoc tu. Ďakujem za každú radu.
Kabaka123
06.07.15,05:44
Ondrej_ICT
06.07.15,13:49
Predtym nez sa rozhodnete preinstalovat alebo restorovat pocitac vyskusajte toto.Otvorte command prompt ako admin a zapiste si sfc /scannow. Tento command vam prekontroluje systemove subory a opravy ak tam najde chybu. Ak vo vysledku bude hlasit ze chyba je neopravitelna tak mozete vyskusat v commande vycistit obraz windowsu ( image cleen) ale na to si musite vyguglit prikazy. Ak to nepomoze potom uz len restore alebo reinstalacia.
Meno Priezvisko
06.07.15,19:43
ďakujem za odpoveď :), moc sa v pc nevyznám a to isté ani v angličtine, problém je hlavne v tom, že nedostanem sa ani do windowsu, je to taká slučka, kedy sa snaží pc stále reštartovať a ostáva to na 0%. doma mám recovery dvd, ale neviem či dokážem sama nejako ho použiť bez toho aby som stratila svoje súbory. pc nedokáže dokončiť ani automatickú opravu( pri tom ako stlačím esc pri zapnutí. Tu vyhadzuje chybu Windows\System32\Logfiles\Srt\SrtTrail.txt) , ani nedokáže obnoviť pc zo žiadneho bodu obnovenia. hľadala som samozrejme po googli či nepomôže ale asi to vidím na návštevu odborníka.
Meno Priezvisko
06.07.15,19:45
ďakujem za odpoveď , bohužiaľ nepodarilo sa mi nijako spustiť ten command prompt. nie som veľmi zbehlá v takýchto príkazov počítaču :)
misoft
07.07.15,20:21
Ak máš Recovery - daj v BIOSe bootovanie z optickej mechaniky, vlož placku. Začne bootovať z placky a vyhodí tabuľku - tam by malo byť Oprava - daj opraviť (dáta nezasiahne) - opraví to do stavu, aby sa Win dal bezpečne spustiť.
A ešte niečo: ak máš NB - istotne má skrytú partíciu (pozri do User Guide) - podľa typu NB sa určenou klávesou dostaneš tam a tiež by mala vyskočiť tabuľka:
http://edumatik.cz/images/clanky-obrazky/windows8/8.1/Obnova/3_Windows8.1ObnoveniZeZalohy.png