Xarksus
12.07.15,17:37
Ahojte! Na záhrade máme takýto výstup zo studne. Poradíte mi niekto ako na to namontovať ručnú pumpu ?
buchač
12.07.15,16:51
Na fotke je vývod, kde bolo namontované čerpadlo.
------------------------------------------
Prevdepodobne sa jedná o niečo takéto.

http://www.cerpadla-zavlahy.sk/i/tovar/MTIxMTk4MTE4Ng==.jpg
Pozri sa na výkres, hlavne na spodnú časť, kde je upevnenie, od toho sa odvíja všetko. Ale z pohľadu na fotku by postup mohol byť nasledovný :

1. Bolo by potrebné odmontovať vrchnú redukciu aj s tým "T-éčkom".
2. Namontovať nejakú rúru ako medzikus z dôvodu patričnej výšky pumpy kvôli samotnému pumpovaniu.
3. Na rúru si urobiť základňu s otvormi pre upevňovacie skrutky. Možno je dostať ak kúpiť-nesondujem-vyhľadaj si sám...;)
4. Kúpiť pumpu a následne prispôsobiť jej upevnenie na rúru.

Je ale otázne, ako je to v nasávacom priestore, či ručná pumpa bude vôbec ťahať vodu.
lujza.j
12.07.15,17:07
nám ked v záhrade "padla" voda kým sme ju hentým "vycucli":eek:..pomoc...ako sa pumpovalo liala sa tam voda...
buchač
12.07.15,17:17
Veď to je to práve.
Najprv naleješ, vytvorá sa podtlak a následne čerpeš....a čerpeš...
Ak skončíš, tak padne voda a môžeš začať odznova.
-----------------------------------------
Osobne by som šiel do čerpadla - dá sa to v pohode.
------------------------------------------
Ja mám studňu, ale kopanú-vyloženú kameňmi....je namontovaná aj pumpa, ale tá je len na parádu.
Vodu na polievanie ťahám čerpadlom.
lujza.j
12.07.15,17:19
ja viem,že sa to tak robí...
Xarksus
12.07.15,17:38
Ďakujem pekne, priznám sa, že som si nevšimol ako je napojené to "T"! Tam by som asi mal začať :D Tak to vyzerá keď sa do niečoho púšťa začiatočník :)
Ja som tam chcel dať čerpadlo, ale každý ma od toho odhovára - hlavná problém , že tam to čerpadlo nemôže zostať, lebo na 99 % by ho čmaizli :)
pavol54
12.07.15,18:28
dnes sú čerpadlá ľahko prenosné prídem namontujem keď odchádzam beriem sebou