Martin92
23.07.15,12:24
Dobrý deň potreboval by som poradiť nejakú chladiacu podložku pod notebook Dell Inspiron 7720 17,3" ide o to , že sa na tom notebooku hrávam hry a v týchto horúčavach nestíha chladit tak sa prehrieva a potom aj hry sa zasekávajú .. najlepšie by bolo ak by ta doska nemala moc velký sklon uplne minimálny ..cena tak do 40 E...ale ako som napísal najdolezitejsii je ten sklon aby bol prirodzený nakolko pri hrani hier by mi to vadilo..a samozrejme je to 17,3" nb tak aby sa tam zmestil v pohode ďakujem.
misoft
23.07.15,14:09
1) NB nie je primárne určený na hranie hier (ibaže by to bol herný NB, ale to je vyšší level!)
2) Riešiť, prečo sa prehrieva. V týchto teplotách sa bude prehrievať i pri bežnej kancelárskej práci. Nieto ešte pri hrách, kde je potrebný vysoký výpočetný výkon.
Čistota NB - bol už vyčistený? Má dostatočný prístup vzduch zo spodnej strany? Nie? Tak TOTO rieš!
3) Chladiaca podložka je len podpora, ale väčší účinok nemá. Vháňa síce na spodok NB vzduch (zvírený s prachom), avšak vetráky sú často umiestnené tak, že chladí len dno, ale nevháňa vzduch do štrbín na prívod vzduchu.
Okrem toho - ujo Gúgl ti dá odpovede - hľadaj sám....
Martin92
23.07.15,14:20
Takze je to herny notebook ,len uz nie novy ale stale.toho utiahne v celku dost neviem ako vyriesit privod vzduchu zo spodnej strany nakolko.ked hram je nb polozeny na stole prave preto chcem zakupit spominanu podlozku a nb nebude priamo na stole..viem ze to tomu nb pomoze a stiahne to teploty , ja som len skor chcel poradit nejaky produkt .. Ja som uz na nete hladal ale zatial som.nevybral vhodny
misoft
23.07.15,14:37
Tak s tou podložkou ťa "schladím".... O koľko ti zníži teplotu? 20-30°C? Figu - do 10°C!
Predstav si, ja mám (síce slabší NB) posadený na podlože, ale tá ani nie je zapnutá! Ovšem NB je cca o 2cm vyššie od stola (teda aj vyššie od prachu..) a teploty pri hraní (a to ani herný NB nemám) mi neprekročili 55°C (teraz momentálne pod 50°C!).
Podložka NIE JE riešenie, je to len záchrana nevyhovujúceho stavu... Radím ... najskôr si poriadne očisti NB!