MTV75
25.07.15,21:55
Prosím, potreboval by som na uľahčenie knihy jázd, aby sa mi automaticky dopĺňali vzdialenosti medzi mestami a to: v jednom hárku by som mal v stĺpci A aj B vypísané mestá a v stĺpci C vzdialenosti medzi nimi. Ak potom v druhom hárku zadám do stĺpca A jedno mesto a do B druhé, tak do stĺpca C by vzorec dosadil konkrétnu vzdialenosť z prvého hárku. Ďakujem.
MTV75
26.07.15,10:44
Prikladám aj vzorový hárok. V tomto prípade viem použiť funkciu Vlookup, len ak by som stále vyštartoval z rovnakého mesta (napr. Prešov-Martin, Prešov-Žilina), ale neviem to použiť, keď je miesto štartu vždy iné (napr. Žilina-Trenčín, Trenčín-Trnava...). Taktiež ak je to možné by som chcel aby sa doplnil aj čas cesty: napr. ak cesta z MT do ZA trvá hodinu a ja zadám čas štartu 9:00, tak mi čas príchodu automaticky zadá 10:00. Veľmi pekne ďakujem za rady...
E-xcel.expert
26.07.15,14:04
Zdravím Vás,

v prílohe posielam funkčný súbor. Stačí doplniť mestá a čas odchodu a následne sa stĺpec s km a stĺpec s príchodom doplní automaticky.

Stačí pokračovať v tabuľkách na obidvoch hárkoch a malo by to fungovať aj pre ďalšie riadky.

Pekný deň prajem :-)
MTV75
26.07.15,14:06
Veľmi pekne Vám ďakujem a prejem pekný deň...
Pakrako
26.07.15,16:42
aj tu je riešenie cez vlookup