Harendil
31.07.15,14:14
Ahojte,

chcel by som sa opýtať, aké sú prijateľné teploty u proc. typu Intel Core i7-3630QM. Počítač mam Acer Aspire V3-571G.
Čítal som o nejakých maximálnych teplotách okolo 105°C, avšak ja bez chladiacej podložky veľmi ľahko dosiahnem teplôt aj 95°C po tom, čo zapnem nejakú hru, rendering, atp. Ak ide notebook na "voľnobeh" (napr. teraz tzn. zapnuty iba google chrome) tak aj so zapojenou chladiacou podložkou sú teploty všetkých 4 jadier okolo 60°C, čo sa mi veľmi nepozdáva.
Na meranie teplôt mám program Core Temp.
Snažil som sa ho rozobrať a vyčistit chladenie procesoru od prachu, prípadne skontrolovať pastu, ale tento acer je nejak zázračne zložený tak, že kryt je akosi jednoliaty zdola aj zhora (respektíve spodný kryt je v jednom kuse aj s tou bočnou časťou s usb portami atď), takže sa bojím, že ho buď počas rozoberania nejako zlomím, alebo že keď ho rozoberiem, tak už ho nikdy nikto nedá dokopy... týmpádom som sa k chladeniu nedostal.

Za odpoveďe ďakujem vopred :)
Nandrolon
31.07.15,13:11
60 st. C. jadier v notebooku, to je ako volnobeh u auta...
mecky
31.07.15,13:47
ked to nevies rozobrat tak to zanes do servisu
teploty su vysoke, pri takej vysokej teplote sa pravdepodobne procesor v zatazi aj podtaktovava
Harendil
31.07.15,18:34
teploty do 80°C sú vraj pri zaťažení bežné, lenže ja ich dosiahnem aj pri veľmi malom zaťažení, tak neviem..
Nandrolon
01.08.15,09:03
Treba si ale uvedomiť jednú vec, že notebooky sa obecne zahrievajú, lebo je tam všetko natesno a výkonné komponenty. preto nie sú vhodné ako úplne plnohodnotná náhrada za stolový PC zapnutý takmer 365 dní v roku, hoci ja svoj tak používam, ale zase je to veľký klát, takže aj toho miesta je vo vnútri viac.
No ale chcel som napísať že ten systém chladenia funguje podobne ako v aute, teda napr. do 60 st. celzia sa nič nerieši, až následne za začnú inicializovať vetráky až do maxima.
Preto nikdy napr. pri minimálnom zaťažení nedosiahneš 35 st. celzia.
Harendil
01.08.15,11:20
Pokusím sa ho rozobrať a vyčistit chladenie od prachu, a keď sa mi ho podarí zložiť naspäť tak napíšem či sa to zlepšilo alebo nie.
Lydia 1
01.08.15,15:30
Ja mam tiez acer, "hreje" trochu viac, no je to v poho. Chrome, podobne ako ostatne aplikacie od Google, zatazuje procesor viac ako by sa mohlo zdat.
Harendil
01.08.15,20:39
Nechceš so mnou zdieľať tvoje teploty procesoru? Na porovnanie.
mecky
02.08.15,05:44
to sa porovnavat priamo neda, ked to nieje presne ten isty typ notebooku s tymi istymi komponentami tak tak to prakticky nema vyznam
Harendil
02.08.15,10:36
Fajn. :)