Janikg
05.08.15,18:06
Dobrý deň, vedel by mi,prosím,niekto pomôcť? Kúpila som dcére originál hru The Sims4 a celý deň sa s ňou trápim. Má 2 CD a nejde mi stiahnuť,ani nainštalovať do PC. Keď si vložím do mechaniky CD a vyzve ma, že "stiahnuť" a ja na to kliknem, tak mi vyskočí oznámenie,že "Sťahovanie bolo pozastavené. Origin potrebuje nainštalovať súbory a čaká na povolenie. Vraj keď ma systém Windows požiada o súhlas, mám zvoliť áno". Lenže na ten súhlas som stále čakala a nič. Tak teda neviem,aké povolenie mi má Windows zaslať. neviem sa ďalej pohnúť.
Haficek
05.08.15,16:52
Pošli mi do súkromnej správy údaje na Team viewer a pozrieme sa na to.
avalik
05.08.15,18:17
Tu sa radi verejne
avalik
05.08.15,18:20
Pozri tu, mozno potrebujes vypnut antivir http://www.lamky.net/viewtopic.php?p=1295667
misoft
05.08.15,18:57
Pokiaľ máš originál CD, dá sa to i tak. Ovšem nesmieš sa pripojiť na internet, pretože to primárne začne sťahovať z Origin-u. Takže odpojiť sa od internetu, vložiť 1.CD - setup.exe a inštalovať. Po čase vyzve na vloženie 2. CD a dokončiť inštaláciu. Hra bude pýtať inštalačný kľúč - priložený v balení. Po zadaní kľúča by sa mala hra dať spustiť.
Pokiaľ sa pripojíš na internet, hra sa dá zaregistrovať na Origin. Na to je potrebné z ich stránky https://www.origin.com/en-ie/store/ kliknúť na Download Origin a nainštaluje sa klient Origin. Vytvoríš si "účet" v Register (zadáš platnú e-mail adresu a vytvoríš si heslo) - príde na ten e-mail od Origin-u overovací e-mail, klikneš na daný link a účet bude vytvorený.
Potom ti už len stačí v klientovi Origin (dá sa nastaviť čeština) v hornom menu kliknúť na Origin - Pridať hru a Uplatniť produktový klíč (pribalený v balení -je len jeden - pre inštaláciu i registráciu). hra bude registrovaná na daný e-mail, bude len tvoja (t.z. už nik iný cudzí nemôže pomocou tvojho kľúča nainštalovať znova hru, prípadne ju zaregistrovať).
A zobrazí sa ti v Moje hry.
A púotom stačí už len kliknúť na ikonku Sims4 a je to. Spustí sa klient Origin, overí platnosť a spustí sa. Ak prídu k hre aktualizácie, automaticky hru aktualizuje. Niekedy sa dá stiahnuť aj dodatok, ktorý je zadarmo, prípadne sa od nich dodatok dá dokúpiť.

P.S. Výhoda. Pokiaľ sa ti stratia CD, vymeníš PC, stačí Sims4 už inštalovať priamo z Originu cez Origin klienta a nebude v novom PC pýtať kľúč.
P.S.2 Môžeš si doma nainštalovať Sims4 i naďalšie PC, ale dá sa hrať iba z jedného, ten druhý bude odpojený od Originu (potom sa dá hrať off-line, ale nebudú aktualizácie).

Obrázky poradie - 4-3-2-1
misoft
05.08.15,19:01
Upresnenie - sťahovanie bolo pozastavené - dôvod: nebol účet na Origine....
Janikg
06.08.15,17:06
Stále mi sťahuje inštaláciu, už asi 9 hodín a neviem,čo s tým :-(
misoft
07.08.15,10:19
Odpoj sa od internetu - nainštaluj hru bez pripojenia, nechaj defaultné nastavenie na inštaláciu (väčšinou dáva C://Program Files (x86)/Origin Games/The Sims 4...) a ak bude pýtať kľúč, tak dáš ten, čo bol priložený.
Ak máš účet na Origine, stiahla si a inštalovala Origin klienta, stačí len pridať tú hru. Boli síce pre Sims4 aktualizácie, ale nie na 9 hodín - celkovo tak pár desiatok minút...