Jaro551
07.08.15,14:38
Zdravím, mám problém. Vopred ďakujem za odpovede a rady. Na PC mám 3 profily štandardného typu čiže ani jeden nebol správca. Ide o to že brat si nastavil na svojom profile režim správcu a samozrejme ho má zaheslovaní to znamená že nemám v pc skoro na nič právo nemožem nainštalovať žiadnu aplikáciu, zmenit si profil ani dokonca nastaviť čas a dátum a podobné veci bez jeho hesla. Vie mi niekto poradiť ako si mám nastaviť správcu na svoj profil kedže neviem jeho heslo ..? Dik za rady. :)
misoft
07.08.15,13:00
Len tak na okraj... je to tvoj PC? Ak áno, tak bratovi uvaľ jednu takú fajnú vzduchom chladenú a nech ihneď buď povie heslo, alebo zruší svoje správcovské konto...
Ďalšia možnosť - vyber z PC HDD, zájdi k niekomu, stiahni si svoje súbory a dáta a preinštaluj OS. A bude po hesle i bratovom konte....
A potom si vytvor administrátorský účet s heslom a jemu môžeš akurát guest účet s rozsiahlými obmedzeniami...
lacotinka
07.08.15,13:04
Najprv si v názve témy doplň dve "i" a hneď máš aj odpoveď kde ako správca si
Nandrolon
07.08.15,13:51
Vsak svoje data stiahne aj ked nevyberie hdd, ci mi nieco uslo?
A takisto novy system nainstaluje z bootovacieho dvd.
misoft
08.08.15,10:46
Ja som hore čítal, že jeho účty sú totálne obmedzené - je teda celkom možné, že bez správcu sa k nim nedostane - resp. len čítanie, avšak iná manipulácia s nimi nemožná.
A to preinštalovanie - logicky som predpokladal, že to už urobí na svojom...
Pretože vytiahnuť HDD z desktop PC - uvoľniť pás skrutiek krytu, 4 skrutky na HDD, vytiahnuť kšandy a hajde ku kamošovi.... Na NB ešte jednoduchšie _ ak má samostatný "deklík" :D
Nandrolon
08.08.15,10:51
Lenze ja mam skusenost ze ak tie data nemal v klasickych adresaroch ako na c alebo podobne, tak po pripojeni na iny pc ako usb hdd ho do administratorskeho uctu nepusti... Jedine ak by hdd pripojil na linuxovsky system...
mecky
08.08.15,11:37
priamo ho do ineho uctu nepusti, da sa to obist prevzatim vlastnictva tych suborov ale je do zdlhava a nervna robota :),
linux windowsovske prava k suborom ignoruje, takze to je najjednoduchsia cesta

btw dostat sa do admin uctu, respektive zmenit heslo na windowsoch nieje az taky problem
Nandrolon
08.08.15,11:52
Mecky, presne to som pisal. Windowsacky system ho do usb hdd adresarov s admin pravami nepusti.
Linux na vsetko kasle.
Existuje ale linuxovske LIVE cd/dvd ktore rozhranim vypada ako win ale bezi to pod linuxom, takze hlavny pc nabootovat z neho...
Dalsia vec je stiahnut utilitu na resetovanie admin hesla, je ich plno.
Kabaka123
11.08.15,04:45
nerozumiem problému... spýtaš sa brata na heslo, nastavíš si profil na správcu a potom si brat môže preheslovať profil... to sa neviete dohodnúť? vy sa nerozprávate? načo komplikovať niečo tak jednoduché?
misoft
11.08.15,08:04