ja3k
12.08.15,11:11
1.5. som zasadila Burlat, pekne sa chytila, ale uz po 2 mesiacoch zacali listky pomaly zltnut a vobec nerastla. Da sa nejako zachranit? Prikladam fotky z 26.6. ĎAKUJEM!
kopretinka
12.08.15,09:44
obr. sú z 26.6. dnes je 12.8................šiklo by sa niečo aktuálne
viktorviktor
12.08.15,10:29
skús pichať palicou do zeme či nieje podrytá a korené sú vo vzduchu
Terezia13
12.08.15,10:37
skús polievať, od mája sú dosť vysoké teploty, takže stromček môže mať málo vlahy
pmajap
12.08.15,10:49
Pri čerešniach je to trochu problém, dosť zle sa chytajú. Nemajú radi vysokú hladinu spodnej vody, ale ten obrázok vyzerá, že je zasadená na kopci. Prvý rok musíš výdatne polievať. tiež mám dvojročný Burlat, prvý rok na nej neboli prírastky, aj listy zhadzovala, až tento rok začala rásť.
ja3k
14.08.15,20:39
prikladam aktualne fotky
polievala som vela, vo vzduchu by korene nemali byt, zasadila som starostlivo
kopretinka
15.08.15,06:25
no to vyzerá byť úplne suché,možno tomu zhnili korene,keď si to tak veľa polievala........
ja3k
15.08.15,06:30
polievala som tak isto, ako ine stromky, a tym sa dari
vsetky su v svahu, takze voda by mala odtiect
mam ho vykopat a pozriet sa, ake su korene, alebo ho pristrihnut?
220870
15.08.15,06:50
Zhorené listy od slnka.
pankratz
15.08.15,07:38
nechytila moniliozu ?
ja3k
15.08.15,08:29
ked zhodila listy, vyzerala byt sucha (ako moja), alebo sa na nej uz robili nove puciky?
ja3k
16.08.15,17:34
nemyslim, skor to mozu byt tie zhorene listy od slnka, snad celkom neuschla
pepqo
17.08.15,15:58
čerešňa vyschla..mne sa to stalo tiež..skúsil som ju vykopať a orezať korene a namočiť do vody a znova zasadiť ale neujala sa.
ja3k
18.08.15,04:22
vyzera to tak, skoda :(
legolas
10.09.15,17:05
..ja by som chcel vedieť, kto tu čerešňu tak zohyzdil, to si ju kúpila tak ako vyzerá na fotkách??? prečo je strihnutá?? veď nemá korunku..., už ju len vykopať a kúpiť nový stromček.
pepqo
19.09.15,17:06
strom sa lahšie ujme ak ho pri vysadení radikálne zrežeš a korunku si zapestuješ podla seba.
legolas
21.09.15,17:29
..prepáč, ale na to si ako prišiel??? ja žasnem, takže to čo si videl na tých fotkách sa ti akože páči?? to bol ten radikálny rez.., to akože by som ti odrezal hlavu, to by bolo akože dobré čo??? tak toto so nechcel počuť, ale čo už???
pepqo
28.09.15,17:14
každý kto pestuje stromy vie, že pri výbere stromčeka nie je dôležitá korunka ale koreň..čo z toho že má krásnu rozložitú korunku a pritom žiadny koreň?..ja som spravil taký istý radikálny rez, tiež som sadil čerešňu na jar a krásne sa prijala a vytvorila si nový vrchol, je dokonca krajšia, aj viac narástla a zmohutnela oproti čerešni ktorú zasadili susedia na jar a nezrezali ju.
wabi
28.09.15,21:56
Stromček vypadá byť suchý úplne, pretože vidno že aj kvôra drevo je zvraskavelé uschnuté.
Je zlé stromčeky presádzať, ale čo už... nie vždy sa to podarí. Na vine však bývajú často korene, teda to čo z nich zostalo...
Strihaním nadzemnej časti sa snažíme vyrovnať úbytok a poškodenie koreňov. Ak by bol strom presadený s koereňovým balom a poškodenie koreňov by bolo menšie, skôr by sa dokázal vyrovnať aj s letnou saharou a prudkým slnkom aj so striedavým podmáčaním a suchom aj s tlakom hubových chorôb...
Stromček nezahynul preto že bol ostrihaný!
Aj ľudia zomierajú aj v mladšom veku a vždy je to tragédia, no všetko čo žije raz určite zomrie a zmierme sa s tým...
Ak nejakú radu, tak túto: Kupujte stromček podľa koreňov alebo si ho sami vykopte a ihneď presaďte aj s koreňovým balom, ak je to možné. Po presadení ho treba radimkálne ostrihať hlavne vtedy, ak boli korene poškodené, Pretože inak by nemal stromček dosť energie na to, aby rástol do mnohých púčikov. Ak je stromček vitálny a má kvalitný koreň zvládne aj miernejšie ostrihanie. Ostrihanie po presadení je však d§ležité a pomáha ujatiu. Rovnako ak je možné stromček zatieniť aspoň prvý rok je to lepšie...
ja3k
08.05.18,18:37
dakujem :)
uz tam rastie nova ceresna