wATAw
14.08.15,13:17
Dobry den,
chcela by som sa spytat, ci existuje nieco take ako uschovna na filmy, pripadne i ine subory, ktore by som si mohla pridat na nejaku online stranku a v pripade internetoveho pripojenia si tieto filmy, alebo subory v sukromi prezerat bez obmedzeni. Mam totizto velmi vela dobrych filmov v pc a zaberaju mi hrozne vela miesta, takze by som ich chcela vymazat, len mi je to luto a napalovat na dvd nema zmysel, kedze so svojim notebookom dost casto cestujem a podla nalady si vyberam film, ktory si chcem pozriet :)
Dakujem

CHCEM ESTE DODAT, ZE EXTERNY DISK JE MOJA DRUHA MOZNOST, PRETO PISEM PRAVE SEM, ABY SOM NASLA AJ INU MOZNU ALTERNATIVU...
mirko70
14.08.15,11:24
Ja som si na tento účel zakúpil 2TB externý hardisk/WD_My_Passport_08201
/ Nezaberá miesto a môžem sledovať aj bez internetu.Ale odpoved na otázku znie,že existujú ale nie je to také jednoduché.Viac patálií ako osohu.
erik555
14.08.15,11:25
externe pevne disky (USB) sa ti nepacia? Alebo si o nich este nepocula? :)
jslancik
14.08.15,11:31
volá sa to NAS. google vysvetlí viac.
misoft
14.08.15,14:23
CHCEM ESTE DODAT, ZE EXTERNY DISK JE MOJA DRUHA MOZNOST, PRETO PISEM PRAVE SEM, ABY SOM NASLA AJ INU MOZNU ALTERNATIVU...
Nuž - mnoho sa tu spomínalo:
Takže - NAS - dobrá vec, dá sa pozerať svoje on line, kdekoľvek na svete, ale!!!!! Len tam kde je internet s dostatočnou rýchlosťou. Prídeš na chatu - internet v prdeli, mobilný je na to pomalý - a celá úschova filmov on-line ti je je na *****.
Na druhej strane - ext. HDD (napr. i zmieňovaný 2TB - musíš si ho naň film zálohovať/uložiť. Ale!!!! Stačí ti ten ext.HDD (+ USB káblik) a si nezávislá na pripojení a môžeš pozerať kde len chceš - i tam, kde internet nie je. Nevýhoda je len v tom, že je navyše "krabička" s pár gramami navyše.
sthruska
14.08.15,15:29
A môže ho kľudne využiť aj na čokoľvek iné. Pre mňa jednoznačná voľba. Jeden so sebou vždy nosím namiesto USB kľúča - tie sú dosť pomalé. A filmy tam nemám. Zálohy áno.
misoft
14.08.15,16:53
Ja mám pre zmenu dva, jeden 1TB = zálohy, inštalačky, druhý 2TB = filmy, zripované z telky, DVD, sosnuté... celkovo už cifra presiahla 1000