pilgrimdou
18.08.15,19:30
Zdravím všetkých,

chcem poprosiť o radu ohľadom plateného účtu na Fastshare.cz, kde mi v žiadnom prehliadači nezobrazí ani stránku s upozornením, že moja IP adresa je blokovaná. (Vase IP adresa je blokovana. Kontaktujte nas na info@fastshare.cz / Your IP is blocked. Contact us - info@fastshare.cz) Syn z Írska sa tam dostane bez problémov, ja som na Slovensku. Skúsil som reštart routera aj PC, vyčistil Ccleanerom, neprihlásim sa ani z iného zariadenia doma.

Písal som aj na ich mail ale odpoveď zatiaľ nedostal.

Vďaka za prípadné rady ako nato.
misoft
18.08.15,18:33
Nuž - asi takto: Pokiaľ máš internet od nejakého poskytovateľa, stačí, aby nejaký debo niečo vyviedol a stránka zablokuje IP adresu. Lenže! Nie IP adresu tvoju, ale IP adresu poskytovateľa.
Ako to funguje?
Poskytovateľ môže mať niekoľko IP adries, každá sa vo svete internetu javí ako JEDEN počítač - lenže tá IP adresa je adresa servera poskytovateľa. Server vo svojej sieti poskytuje klientom SVOJE IP adresy, ktoré však voči internetu vonku nie sú viditeľné. No a tymáš pridelenú IP adresu, máš router a router ti doma prideľuje opäť svoje IP adresy.

Napr. poskytovateľ sa vonku prejavuje IP adresou 111.11.11.11 - tebe však poskytne IP adresu 222.22.22.22 (pozri sa do zmluvy a uvidíš, že tá IP adresa nie je totožná, ak dáš skontrolovať týmto https://www.iplocation.net/index.php). Na túto IP adresu je pripojený tvoj router a ten tvojim počítačom prideľuje IP adresy 192.168.0.100.....atď (pozri sa do vlastností sieťovej karty).

A potom stačí, aby niekto s IP adresou od poskytovateľa (napr. 333.33.33.33) niečo vykonal a IP adresa 111.11.11.11 bude zablokovaná...
Reštart routera, CCleaner, reštart PC ti nepomôže. Jediná možnosť - požiadať (a platiť si) verejnú IP adresu a pod tou budeš len TY viditeľný vo svete internetu. Bude to len tvoja IP adresa a takéto patálie (spôsobené iným) ťa obídu...
misoft
18.08.15,21:30
A ešte doplním..... Ale pokiaľ však ty niečo vyvedieš a budeš mať verejnú IP - ani svätená voda ti nepomôže.
Andy Kralik
19.08.15,01:21
Pisu ze ich mas kontaktovat, tak ich kontaktuj. vysvetli situaciu, uvidis co ti povedia...
Alt. pouzi inu podobnu sluzbu...
Kabaka123
19.08.15,04:24
už ich kontaktoval a zatiaľ žiadna odpoveď... musí len počkať...
Igor_B
19.08.15,12:08
Ak tvoj provider pouziva dynamicke IP adresy (napr telekom to tak ma), staci restartovat v routri internetove pripojenie (najjednoduchsie sa to da jeho vypnutim a opatovnym zapnutim). Router si optom najde inu IP ako tu zablokovanu a bude to fungovat. V kazdom pripade by som pockal na odpoved od fastshare, alebo im znovu napisal, ak odpoved nepride ani za niekolko dni. To je jedina moznost ako zistit preco je ta IP zablokovana a kde je vlastne problem.
pilgrimdou
19.08.15,12:14
ahojte, poslali mi toto a pravdu povediac netuším o čo ide, nič také som nepoužíval ani nemám na PC, takisto ani ďalšie PC, ktoré sú na routeri pripojené. A načo chcú moju IP keď ju blokujú teda ju vedia?

Dobry den,

Z Vasi IP adresy je denne nekolik tisic pozadavku, proto byla zablokovana. Pokud pouzivate link checker, prestante ho pouzivat. Adresu Vam docasne odblokujeme, pokud se situace bude opakovat, jsme nuceni adresu zablokovat permanentne.

Napiste nam Vase IP. http://whatismyip.com
s pozdravem,
FastShare.cz
ivka70
19.08.15,12:16
To bude to, co ti misoft vysvetlil .....
Kabaka123
19.08.15,12:21
A načo chcú moju IP keď ju blokujú teda ju vedia?
--------------------------------------------------------------
Vedia, preto blokujú... chcú, aby si im poslal svoju IP, aby to mohli preveriť.... si myslím...
pilgrimdou
19.08.15,12:31
platilo by to v prípade, že by niekto ten link checker používal - môže sa to za niećo iné v počítači schovať? A kamarád, ktorý ide na wi-fi odo mňa tak ten vie ledva PC zapnúť tak tam nejaké aktivity tohoto druhu úplne vylučujem. Aj tak je väčšinou opitý :-D
pilgrimdou
19.08.15,12:37
Ako zistím aký druh adresy mám? Pokiaľ možno bez kontaktu na providera, nemám ich rád, nevedia sa zákaznicky správať :-) Lebo na nete som našiel návod na zmenu adresy len Win 8.1 tam nebol ale pozrel som zatiaľ len jeden odkaz. Ak mám ale (skrytý) program, ktorý vysiela nejaké požiadavky vonku tak zmeniť adresu by asi bolo k ničomu?
misoft
19.08.15,13:19
Igor_B - čítal si, ako to funguje? Asi nie! Voči svetu je IP providera viditeľná. Je to ako jeden počítač. I keby poskytovali dynamické IP - tie sa menia ZA serverom (teda až v ich sieti!).
misoft
19.08.15,13:22
Myslíš PROXY.... teda server, ktorým sa pripojíš a on poskytne svoju IP adresu (inú, ako máš od providera). Ale rýchlosť nie je boh vie čo....
Hoď sem - čo za providera to je. Alebo sa pozri (odkaz hore - link) a uvidíš, aká je "tvoja" IP adresa. Potom sa pozri do nastavení sieťovej karty a tam uvidíš IP adresu, ktortú ti poskytol provider - budú rozdielné. Tak to by znamenalo, že je prideľovaná providerom. Ak by sa IP adresa z toho linku zhodovala s tou v nastaveniach sieťovej karty - je to verejná IP )len TVOJA).
pilgrimdou
22.08.15,08:38
Zdravím a ďakujem všetkým za snahu o pomoc. Dnes pozerám je už všetko v poriadku a dúfam, že sa to už nebude opakovať. Poslal som im ešte vtedy mail aby mi vysvetlili bližšie, čo sa deje, od kedy "útoky" nastali a kedy a v ktoré hodiny prebiehajú. Žiaľ neodpovedali takže skutočné dôvody sa už asi nedozviem(e).

Ešte raz ďakujem :-)