monalex
24.08.15,14:11
Dobrý deň, mám jeden problém keď zapnem PC tak sa mi nenačítajú ikonky ani spodná lišta.Ešte pred tým ako sa mi toto začalo diať tak vždy keď som vypínala PC tak mi hodilo modrú obrazovku,a reštartoval sa tak som ho vypínala ručne. Po pár dňoch sa stalo že sa mi nenačítajú ikonky ani spodná lišta.A ešte keď ho zapnem tak mi tam niečo vypisuje a pýta aby som stlačila F1. Prosím poradíte mi čo s tým ?:eek:
misoft
24.08.15,12:17
Problémy s bootovaním, problémy s OS. Skúsiť pomocou inštalačného média dať opraviť systém.
Modrá obrazovka BSOD - problémy s hardware - niečo v PC nem dobré.
Kabaka123
24.08.15,12:21
ak chce aby si stlačila F1, tak chce, aby si sa na jeho problém pozrela cez BIOS... je to niečo systémové - pomohla by tá hláška ktorú vypisuje...boli by sme múdrejší...
misoft
24.08.15,12:26
Pri štarte "press F1 to continue" - problémy s bootovaním - nevie z čoho má bootovať...
monalex
24.08.15,12:28
ok tu je : Warning!!! The previous performance of overclocking is failed, and the 0085 system is restored to the defaults setting.
PRESS F1 TO RESUME
misoft
24.08.15,12:35
Takže sme múdrejší... Že si sa ty "hral" s pretaktovaním!
Máš nastavené vyššie taktovanie FSB, než je únosné, PC to zistí a preto žiada F1, aby si pokračoval a on sa podtaktoval.
Riešenie - reset BIOSu do defaultných hodnôt.... Ako sa to robí, nájdi si buď tu, alebo na nete....
monalex
24.08.15,12:55
este predtym ako mi to zacalo vsetko robit bol PC v oprave lebo mi instalovali ovladac grafickej karty a ako mi ho doniesli naspäť tak mi pri vypinani zacalo hadzat modru obrazovku, mohli tam nieco pokazit?
misoft
24.08.15,17:48
Mohli.... nesprávne nainštalovaný ovládač, nesprávny ovládač, možno update BIOSu robili, nastavovali BIOS....
Jednoznačne to asi domrvili v tom "servise"... diletanti....
Pretože, pokiaľ všetko správne urobili, nemalo by vyhadzovať BSOD bez dôvodu... a to F1 pri štarte s warningom o overckockingu, problémy pri vypínaní - na to ukazujú, že neurobili dobrú prácu. I servis by mal mať na svoju prácu istú záruku. Obráť sa opäť na nich a presne im popíš, čo to stvára...vrátane varovaní a výstrah. Ak sa ti podarí aspoň BSOD vyfotiť, z popisu sa dá zistiť i to, čo to spôsobuje..
Dole často píše v Technical Information - čo to sposobuje a kód chyby - príklad:
http://vignette1.wikia.nocookie.net/uncyclopedia/images/7/78/BSoD_Expansion_Pack.jpg/revision/latest?cb=20120918163612
Kabaka123
25.08.15,04:34
tak to, že si mal PC v servise a že Ti to odvtedy robí si mal povedať hneď...