Matus0949
11.09.15,16:04
Dobrý deň, chcem sa opýtať či som povinný platiť poplatky za komunálny odpad, ak som predal byt, trvalý pobyt som zrušil....bol som len registrovaný na metskom úrade, kúpil som chatu v inom meste a prehlásil som sa do iného mesta, tam kde mám kupenu chatu, tiež len na metsky úrad, keďže mi trvalý pobyt na chatu nedajú. Bývam na chate celorocne, odpad spalim v peci na tuhé palivo. Teda odpad mi NECHODIA vysypovat, preto ani zaňho platiť nebudem...mozu ma teda neako stíhať?a domáhať sa platieb?vdaka
buchač
11.09.15,14:45
Prečítaj si VZN daného mesta a dozvieš sa niečo aj o odpade a aj o jeho vývoze.

Ale silno pochybujem, že sa tomuto poplatku vyhneš. Prípadným komplikáciám a vymáhaniu sa ale vyhnúť už nemusíš...ono Ťa dostihnú.

Je to síce smiešna suma za rok, no mestá a obce o túto nemienia prísť.
Je to predsa smiešna suma za rok, tak neviem, prečo sa storcuješ.


P.S.:
Onehdá som mal záhradu v rekreačnej oblasti nášho mesta...nebýval som tam, dokonca som ani nemal kde...no za odpad som predsa platil.
avalik
11.09.15,14:49
§ 77

(1) Poplatok sa platí za komunálne odpady a drobné stavebné odpady, ktoré vznikajú na území obce, okrem elektroodpadov,26a) použitých batérií a akumulátorov pochádzajúcich od fyzických osôb a biologicky rozložiteľného kuchynského a reštauračného odpadu.26b)

(2) Ak ďalej nie je ustanovené inak, poplatok platí poplatník, ktorým je

a) fyzická osoba, ktorá má v obci trvalý pobyt27) alebo prechodný pobyt28) alebo ktorá je na území obce oprávnená užívať alebo užíva byt, nebytový priestor, pozemnú stavbu29) alebo jej časť, alebo objekt, ktorý nie je stavbou, alebo záhradu,30) vinicu,31) ovocný sad,32) trvalý trávny porast33) na iný účel ako na podnikanie, pozemok v zastavanom území obce okrem lesného pozemku34) a pozemku, ktorý je evidovaný v katastri nehnuteľností ako vodná plocha35) (ďalej len „nehnuteľnosť“),

... http://www.zakonypreludi.sk/zz/2004-582
buchač
11.09.15,14:53
Nie všetko je uvedené v zákone...
Matus0949
11.09.15,15:12
Nieje to smiesna suma ak si oni neplnia svoju povinnosť prist tie smeti vyviesť..nevidím dôvod prečo by som im mal platiť ani cent navyše za služby, ktoré mi neposkytujú...ak by mi prišli pred chatu a zbavili ma smetí aby som ich nemusel spalovat v peci nemám dôvod prečo by som nemal zaplatiť..
avalik
11.09.15,15:22
od zakona sa to odvija ... a je v nom presne uvedene co moze obec vo VZN ustanovit, ak obec nema vydane VZN, tak plati len zakon ... a okrem toho v zakone ma uvedene aj dalsie info, ktore mu pravdepodobne nie su zname
Consultix
11.09.15,16:25
Poplatok za odpad nie je len o komunalnom odpade z domacnosti, ktory sa pravidelne odvaza, ale financuje sa z toho likvidacia odpadu zo smetnych kosov na verejnosti, prevadzka zbernych dvorov atd...
buchač
11.09.15,17:04
Matus0949 (Dnes 17:12) Nieje to smiesna suma ak si oni neplnia svoju povinnosť prist tie smeti vyviesť..nevidím dôvod prečo by som im mal platiť ani cent navyše za služby, ktoré mi neposkytujú...ak by mi prišli pred chatu a zbavili ma smetí aby som ich nemusel spalovat v peci nemám dôvod prečo by som nemal zaplatiť..
==========================
Dáš info, že o aké mesto sa jedná ?
Dáš info, že o akú sumu sa jedná ?

Pýtam sa ... myslíš si, že si normálny ???
To akože smetiarske auto má prísť pred každú chatu, záhradu a nehnuteľnosť ?

Tak potom sorry....ale nie si normálny (bez urážky)...