andi1980
25.09.15,08:44
Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť, ci by ste mi vedeli poradiť. Mám vystavenú faktúru do ČR bez dph. Ako ju mám uviesť v DPH, vo výkaze? Ďakujem

Faktúra je za dodávku a montáž VZT.
evuš
25.09.15,06:46
..za tovar, službu či dodávku tovaru s inštaláciou ?
Žabinka
25.09.15,06:46
za čo je to faktúra, aké účtovníctvo, v akom účtovnom programe pracuješ?
Žabinka
25.09.15,06:47
evuška, nepredbiehaj sa..:---:D
andi1980
25.09.15,06:50
Faktúra je za dodávku a montáž VZT. účtujem v PÚ. A pracujem v programe PROLUC :)
evuš
25.09.15,06:57
V DPH, v KV ani v SV tovar s inštaláciou neuvádzaš...iba robíš evidenciu
andi1980
25.09.15,07:07
Ďakujem Ti veľmi pekne, takže neuvádzam, len ju budem mať v účtovníctve. :) :)
evuš
25.09.15,07:08
..presne tak..
andi1980
25.09.15,07:20
Tak akurát mi volala pani z DÚ, a mi povedala, že SV by som si mala podať, tak teraz neviem :) :)
Žabinka
25.09.15,07:31
https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-pridanej-hodnoty/miesto-dodania-tovaru#Montaz
Miesto dodania tovaru spojené s inštaláciou alebo montážou
Ak je dodanie tovaru spojené s inštaláciou alebo montážou dodávateľom alebo na jeho účet, je miestom dodania tovaru miesto, kde je tovar inštalovaný alebo zmontovaný (§ 13 ods.1 písm. b) zákona o DPH). Toto ustanovenie sa uplatní v prípade, keď dodávateľ dodáva tovar spolu s montážou alebo inštaláciou. Ak by dodávateľ dodal len tovar a službu si objednal prijímateľ tovaru u inej osoby, v tomto prípade sa tovar zdaňuje osobitne podľa ustanovenia pre dodanie tovaru a dodanie služby (montáž a inštalácia) sa zdaňuje podľa ustanovenia pre zdanenie služby.
Príklady
Príklad č.2: Slovenský platiteľ dane uzatvoril zmluvu s poľským podnikateľom o dodaní stroja spolu s jeho montážou. Stroj bol namontovaný platiteľom dane vo výrobnej hale v Poľsku. Pri dodaní stroja spolu s jeho montážou je miesto dodania tovaru miesto, kde je tovar zmontovaný, t.j. v Poľsku a daňová povinnosť vzniká v Poľsku. Slovenský platiteľ dane vyhotoví faktúru z dodania s montážou s miestom dodania v Poľsku, ak osobou povinnou platiť daň v Poľsku je príjemca tovaru, podľa § 74 zákona o DPH.

https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-pridanej-hodnoty/suhrnny-vykaz-dph
V súhrnnom výkaze sa uvádza:
- dodanie tovaru do iného členského štátu oslobodeného od dane (§ 43 ods. 1 zákona o DPH),
-premiestnenie tovaru vo svojom vlastníctve do iného členského štátu na účely svojho podnikania oslobodeného od dane (§ 43 ods. 4 zákona o DPH),
-dodanie tovaru prvým odberateľom v rámci trojstranného obchodu do iného členského štátu oslobodeného od dane (§ 45 zákona o DPH) alebo
-dodanie služby s miestom dodania v inom členskom štáte (§ 15 ods. 1 zákona o DPH) osobe, ktorá je povinná platiť daň.

Čiže dodanie tovaru s montážou podľa § 13 ods.1 písm. b zákona o DPH sa do SV neuvádza..

a pozri si aj http://www.daneauctovnictvo.sk/sk/diskusia/temy/dan-z-pridanej-hodnoty/dodanie-tovaru-s-instalaciou-do-cr-pre-neplatcu-dph.v-2190.html
andi1980
25.09.15,07:34
Evka, zavolala som na FS a tiež mi povedali, že faktúra sa neuvádza ani v DPH, ani v KV a ani v SV :) :)
andi1980
25.09.15,08:03
Ďakujem :)
evuš
25.09.15,08:19
Pani na DÚ tuším je trošku neznalá :D