pustopolec12
02.10.15,20:51
Zdravim Vas
Chcel by som sa poradit s Vami ohladom prepojenia dvoch budov prostrednictvom anten.

Moj problem spociva vtom ze chcem si kupit ip kamery ktore budu umiestnene v budove A a chcel by som znich obraz odosielat do Budovy B ktore su od seba vzdialene cca 500 m chcel som prenos medzi budovami zabezpecit pomocou wifi anten ale neviem ake anteny by som si mal kupit a ako sa taketo anteny nastavuju ?? jedna musi byt AP a druha klient alebo ako ?

Dakujem za vsetky rady
Consultix
03.10.15,13:13
V prvom rade: V budove A pozor na kamery z pohladu zakona o ochrane osobnych udajov!
Otazkou je, ze co a ako chces pripojit. Ci v budove B chces mat len jedno samostatne PC, z ktoreho budes sledovat kamery, lebo v tom pripade Ti staci na budove A AccessPoint a na budove B klient.
Alebo budes mas v obidvoch budovach lokalne siete a tie chces prepojit. Potom je otazka, ci maju tvorit jeden logicky segment (jednu podsiet) alebo dva ogicke segmenty (dva podsiete) podla toho je treba zabezpecit bridging alebo routing medzi LAN v budove A a LAN v budove B.
Z pohladu anten pozor na vseobecne povolenie na prevadzku tychto zariadeni, ktore limituju maximalny vyzarovany vykon.
Obrat sa na helpdesk niektoreho z webshopov, ktore sa specializuju na tieto technologie a urcite Ti poradia.
mecky
04.10.15,16:25
ak tomu prd rozumies daj si to radsej niekomu spravit

na prepoj budov s pariamou viditelnoustou by bohato stacilo
2x https://www.alza.sk/ubiquiti-airgrid-m5-23dbi-d188561.htm
dalej tazko radit, konkretne nastavenie ci uz spoju alebo dalsich prvkov v sieti zavisi od konkretnej situacie