Fero11
03.10.15,07:35
Vyuzivam od orangeu pevny internet, ale nepouzivam hlasove mob. sluzby (resp. nemam od nich ziadny hlasovy pausal, kredit .... (jednoducho nemam orange cislo)).
Potrebujem ich kontaktovat cez web, ale zatial som neprisiel na to, ze ako.
Kedze mam od nich dsl internet viem sa prihlasit do zak. zony, ale ak si otvorim kontaktny formular a chcem im nieco napisat, tak to nejde, pretoze jedna z povinnych poloziek pre odoslanie formulara je mob. tel. cislo. Ak zadam svoje tel. cislo (moj mob. operator je O2) tak web mi odpovie, ze cislo, ktore zadavam nie je cislom orangeu.
Volat im nechcem, pretoze hovori su spoplatnene a ja ich kontaktujem vzdy len vtedy ak maju problem oni (nie ja).

Dalsia podotazka:
Stane sa, ze niekedy dsl internet vypadne a ja prave vtedy velmi surne internet potrebujem. Cize hladam nejaky zalozny zdroj internetu nezavisly na pevnom dsl pripojeni. Zatial jedina moznost, ktoru vidim je mobilny internet (3G/4G). Ide ale o to, ze vyuzivat to budem len a len vtedy, ked mi vypadne dsl internet (ked dsl nevypadne cely rok, tak cely rok to nebudem vyuzivat).
V pripade, ze dsl bude v poriadku, tak to nebudem vyuzivat a teda nechcem za to ani platit. Platit chcem len vtedy, ked to budem vyuzivat.
Je vobec take nieco v ponuke od nejakeho operatora ?
buchač
03.10.15,05:54
Trochu síce nerozumiem, ale to je vedľajšie.

Nerozumiem ale jednému.
Prečo kombinuješ dvoch operátorov na rôzne služby.
Ak si myslíš, že usporíš, tak omyl. Platiť budeš furt a možno aj viac v tom konečnom dôsledku.
Špekulovať sa proste nejak neoplatí...

Ja osobne mám od Orange všetko.
Čiže služba Panther 40 obnáša nekonečné hovory, SMS, MMS, plus mobilný net v objeme 6 000 MB.
https://www.orange.sk/salespad/home/sb/kategoria/panter-40?click=hp_banner

Mal som doma aj pripojenie na UPC, no keďže sa viac zdržujem na chalupe, tak som zrušil.
Orange v 3G sieti ide jak šarkan.
veronikasad
03.10.15,05:56
Fero11
03.10.15,14:11
No ..... ja nic nekombinujem. Telefon mam uz roky od O2, mesacne platim menej ako 2 € pretoze mam kredit (teraz som presiel na fakturu, cize to bude este menej ako 2€ mesacne).
Net som mal od telekomu, ale pred 3 rokmi som presiel k orangeu (cena bola taka ista, ale lepsie podmienky).
PS1 mne ziadne nekonecne hovori netreba (nemam prirasteny mobil k uchu).

PS2, myslis, ze ja som ochotny platit 40€ mesacne takej firme, ktora nic nevyraba a nema takmer ziadne naklady
Fero11
03.10.15,14:12
smaozrejme, ze som skusal, ved to pisem v prvom prispevku
buchač
03.10.15,14:28
Šak nechaj tak.

Len tak mimochodom...tiež nemám mobil večne na uchu.
Ten paušál som si zvolil iba kvôli tomu internetu na chalupe, ako som sa už zmienil.

Ale šak rob ako myslíš...mne je jedno.
-----------------------------------
Faktúra na 2 eurá ??? Kúúúwa, to si teda veľa zadarmiko nezavoláš.
-----------------------------------

Platenie ....??? Jésus Máriška...Ty si mi teda člen.
Ale len aby si bol v obraze.
Majiteľ O2 je teda solídny "privatizér"...nechcem iný (vhodnejší) výraz použiť.

http://aktualne.atlas.sk/slovenska-telefonica-meni-majitela-o2-kupuje-miliardar-kellner/ekonomika/firmy/

https://cs.wikipedia.org/wiki/Petr_Kellner
misoft
03.10.15,15:28
A prečo neskúsiš možnosť č.2? Prihlásenie cez e-mail a heslo?
Veď tam predsa ponúkajú až TRI možnosti vstupu do svojho účtu na Orange.
misoft
03.10.15,15:31
Fero, Fero - asi nevieš riadne čítať. Masjú tam TRI spôsoby, ako sa tam dostať: 1) SMS notifikácia 2) E-mail a heslo 3) cez WiFi alebo 3G - ale tu potrebuješ práve ich SIM.
Takže skús možnosť 2. Ak nemáš vytvorený účet, tak ho vytvor.
mirko70
03.10.15,17:21
áno ale je viazaný na tel číslo...Kontaktný formulár funguje aj bez orange. Ide o číslo kde ťa majú kontaktovať a dolu môžeš napísať hocijaké,je to síce povinná položka ale odškrtni si,že chceš byť kontaktovaný emailom,poprípade si zbehni do najbližšej predajne. Mobil:
0905 905 905
E-mail:
info@orange.sk
kopretinka
03.10.15,18:10
buchač,ja mám faktúru mesačne 1euro od 02,tých 50 minút mi úplne stačí.......Drahé "zadarmo" hovory nepotrebujem :-P
buchač
03.10.15,18:35
kopretinka (Dnes 21:10) buchač,ja mám faktúru mesačne 1euro od 02,tých 50 minút mi úplne stačí.......Drahé "zadarmo" hovory nepotrebujem :-P
============================
Kopreti

Ale šak ja sa nehádam...každý nech si robí podľa svojho.
Nikomu nevnucujem a ani nerobím reklamu.

Moja reakcia bola na tú poznámku o prirastenom mobile.
U Orange som od začiatku, od čias Globtelu. Teda z toho vyplývajú aj nejaké výhody ako pre silno starého zákazníka. ;)
veronikasad
03.10.15,20:52
Juraj, prezraď o aké výhody ide ... Končí mi viazanosť na optický internet, viazanosť na tlf. paušál (kengura30) skončila pred pár mesiacmi ... Nový MT nepotrebujem., ani volania, internet a sms pre blízkych zadarmo. Naposledy som objednávala cez e-shop, tak mám zlavu na paušál z 30 na 27€ (+prvý paušál bol zadarmo). Zákazníkom som od roku 2003.
buchač
03.10.15,23:26
veronka

To sa nejak nedá. Nie som pracovník v Orange a nevidím Tvoj účet.
Ak pôjdeš na pobočku, tak sa informuj.
---------------------------------
ALE :
- aj keď nepotrebuješ mobil a aj nadalej chceš ostať u Orange, bola by chyba nevziať si nejaký.
Ja som si teraz vzal jednu mašinu v cene 260€ (?) za 1€.
Ten starý mi bude ako záložný. Keby pracovala v jednom shope kámoška mojej dcéry, tak by som ho tam strelil...čistá ryža cca 180€. ;)
Vždy beriem nejakú mašinu. O mesiac znova beriem niečo na manželkine číslo...:)
- e-shop je to jasná vec...tá faktúra to istí.
- ako starý zákazník neplatím aj ten za spracovanie zmluvy
Fero11
04.10.15,07:38
neviem heslo a ani mail, pretoze pri zadani mailu vypise, ze mail nie je zaregistrovany, ale to by snad malo byt jedno cez co sa prihlasujem, teraz to robim cez sms kod