wATAw
06.10.15,16:26
Dobry den. Vcera som si stahovala jeden program do pc a napriek tomu, ze si vzdy davam pozor co stahujem a vsetko pozorne citam, sa mi podarilo stiahnut nejaky virus. Tento program som uz odinstalovala, ale ked kliknem na google chrome, sice sa mi otvori, ale pri spusteni mi vyskoci nejaky vyhladavac mystartsearch.com. V chrome nadstaveniach som uz x-krat menila, ze pri spusteni sa ma otvorit google, ale ked chrome zatvorim a znova otvorim, zasa tam je to mystartsearch.com. Na nete som to hladala a vraj je to isty druh virusu, skusala som aj nejake navody na odstranenie, ale nepomohlo nic.
Dalej sa mi obcas z nicoho nic objavi na pracovnej ploche nejaky program AnyProtect, ktory som tiez uz x-krat odinstalovavala cez programy a sucasti, ale aj cez ccleaner, dokonca aj cez nudzovy rezim, ale vzdy sa mi to po nejakom case zasa objavilo na ploche. Aj tu som skusala nejake navody na odstranenie, ale opat nic nepomohlo. Dokonca ani avast nic nenasiel, iba vo chvilke, ked sa mi ten Anyprotect opat objavil na ploche, vtedy avast vyhodil, ze zistil hrozbu a to je vsetko. Skusala som aj odinstalovat a nainstalovat eset a ani ten nic nenasiel, iba nejake nepotrebne subory, ktore by odstranil ak si kupim plnu verziu (tak isto ako avast).
Uz som zufala, od vcera nic ine neskusam, len ako sa toho zbavit a bez uspechu.. Zalohu mam na svojom externom disku, ktory je momentalne niekolko km odo mna a tak skoro ho mat ani nebudem a skusala som aj najst bod obnovenia, ale ziadny mi nenaslo, comu sa cudujem..mozno kvoli tomu, ze uz windows 7 sa mi neaktualizuje, ale pc caka na to, kedy si stiahnem windows 10 a stale mi to uz isty cas pripomina (o co teda nemam zaujem)
Mali ste niekto takyto problem? Ako ho vyriesit, prosim...
misoft
06.10.15,14:31
MySearch.com je malware. Pozrieť - Ovládací panel - Programy a súčasti.
Vyhľadať, či sa tam nenachádza a ak tam je - PTM klik na neho a Odinštalovať.
Keďže po tomto zostávajú zbytky - vyčistenie pomocou Malwarebytes ( www.malwarebytes.org ) - stiahnuť, nainštalovať, spustiť Úplný sken. Čo nájde - vyhodiť.
wATAw
06.10.15,14:35
MyStartSearch sa pravze vobec nenachadza medzi programami
a sucastami.
A na malwarebytes som spustala skenovanie uz asi 3x vcera a aj dnes a vzdy co naslo som vyhodila a stale dokola mam furt ten isty problem.. cize nepomohlo
misoft
06.10.15,14:50
Máš Chrome - choď do nastavení v Chrome (ja ho nemám) - nájdi si tam nastavenie domovskej stránky. Istotne tam bude zoznam stránok - a bude tam na 100% i ten nešťastný MySearch.com - ten vyradiť z toho zoznamu.
Ďalej v Ovládací panel - Možnosti siete Internret - Všeobecné - zaručene bude i tam usadený. Vymazať a nastaviť svoju stránku.
A prikladám video:
https://www.youtube.com/watch?v=kfJYPYLsqXo
Pusti si a postupuj podľa toho.
wATAw
06.10.15,15:09
Presne toto som uz robila x-krat, ale vzdy, ked som chrome zatvorila a opat otvorila, znova tam bolo to mystartsearch. a znova ked dam nastavenie chrome, tak zas a znova tam ten mystartsearch je..donemoty ho mozem vymazavat, odstranovat, vyradovat, ale on skratka po opatovnom nacitani nie a nie zmiznut
Stevo5
06.10.15,15:11
To video je dobré, ale prikladám aj svoje skúsenosti s Mystartsearch.
Tiež som skúšal Malwarebytes a podobné programy, nič nepomohlo.
Pomohlo toto:
- v prehliadači (vo všetkých prehliadačoch v počítači) nastaviť znovu svoju domovskú stránku ktorú bežne používam (viď video)
- zmazať všetkých zástupcov prehliadačov internetu z plochy (sú prepísané z Mystartsearch a otvárajú prehliadač na stránku Mystartsearch) a vytvoriť si nových zástupcov na plochu.
Odvtedy mám pokoj od Mystartsearch... naozaj to bolo otravné.
Kabaka123
06.10.15,15:21
mystarsearch je teda koťuha.... poznám:):):)
misoft
06.10.15,19:19
Wotan
07.10.15,12:45
preinstaluj Windows a mas pokoj...
misoft
07.10.15,13:50
Raz som to mal. A postupoval som (pri FF) tak, že som všade, kde sa dalo "vstúpiť" v nastaveniach, vošiel a hľadal to MySearch... Najskôr ondinštalácia, potom nastavenia pre internet, nastavenia pre prehliadač, doplnky pre prehliadač, potom použitý Malwarebytes a posledne samotný vstup do registrov... Dokonca i tam tá koťuha sa usadí a prepíše nastavenia pre prehliadače.
Kabaka123
07.10.15,15:45
nemyslím, že je to nutné... dá sa toho zbaviť...
mirko70
07.10.15,17:55
Potvrdzujem Stevov postup a nadôvažok pripíšem,že RogueKiller ho v registroch nájde a po označení zmaže. Inak postup odinštalovania som našiel aj priamo na ich stránke ale nemám to odskúšané http://mystartsearch.com/uninstall.html