comodo
08.10.15,09:49
Umiestnil som na server kde mame web stranku firmy subor.xlsx ,s tym , ze by sme ho si mohli viaceri cez internetove pripojenie zdielat . No subor sa tam otvorit neda. Existuje resenie ako moj zamer docielit ?
ivka70
08.10.15,08:17
Myslim si, ze len samotne ulozenie nestaci, musis mu dat aj opravnenia, aby bol "viditelny"
misoft
08.10.15,15:43
Správne. A ešte doplním - okrem toho, aby bol viditeľný, musí mať povolenie na zdieľanie. Bez zdieľania s inými PC v sieti je tento súbor ako súkromný (len na čítanie).
Kabaka123
11.10.15,14:29
tak tak...
comodo
15.10.15,09:36
No nejako sa mi to nedari. Ked kliknem na subor a chcem nastacit zdielanie , tak nabehne ponuka nastavenie zdielania pocitaca v sieti.Ani nevidim moznost ako ho nastavit ako viditleny. V podstate mi ani nejde o to aby to bol excel. Chcel som vytvorit jednoduchy zapisnik tak aby mohli externi pracovnici k danej veci pripisat poznamku bez toho aby to rozosielali mailom.
Vlastne ani neviem kam ten subor umiestnujem. Mam FTP pristup niekam na server kde ma firma plateny webhosting a pocital som ze cez FTP tam budu vsetci pristupovat. Celkove sme tu vsetci z toho nejako malo znali : -)
Kabaka123
15.10.15,09:56
a čo zdielané priečinky v pc?

v win XP - C - Document and settings - All Users - Documents
Zdielané dokumenty - Zdielané obrázky, hudba, video... toto nefunguje?

máš zaškrtnutú možnosť?
v xp - nástroje - možnosti priečinka - zobrazenie - použiť jednoduché zdielanie súborov (odporúča sa)?

https://support.microsoft.com/sk-sk/kb/304040

pozri
Úroveň 5: Zdieľané v sieti (čítanie a zapisovanie)
comodo
15.10.15,18:55
mam win 7 , vo vlastnostiach suboru su zadane vsetky povolenia. Problem je v tom, ze ani ja sam ten subor neotvorim z toho servera a na to tam asi nemam dostah nastavit take nieco ako zdielanie priecinka. Budem to musiet vykoumat s niekym na pohovor.
bodliak
15.10.15,19:02
docs.google.com
speadsheets
Letko
16.10.15,03:51
Môžu v tomto systéme dvaja naraz pracovať na jednom súbore alebo aspoň napíše tomu druhému, že je len na čítanie, pretože tento súbor je už otvorený?
bodliak
16.10.15,04:10