PeterH45
15.10.15,10:19
Zdravím pondfans, chodím tu každý deň posledných pár rokov a čítam a čítam, až som sa z Vaších podnetov, námetov a návrhov, či skúseností rozhodol svojpomocne postaviť bio bazén, teda bez rýb. Celková plocha 8x4m, plávacia časť 6x3m hlba v spáde k dnovej vpusti od 1,4 do 1,6m po obvode do "L" regeneračná zóna v hĺkach 0,5m a 0,75m. Objem 36m3. Oddelené nádrže prepojené prepadom medzi múrmi a na opačnej strane nad dnovom vpustou stenovým skimmerom OASE Biosys. V prílohe foto súčasného stavu.

Momentálne stojím a opäť čítam Vaše názory a skúsenosti ohľadom filtrácie a vecí okolo neho.

App, kedže som vozíčar a odkaľovanie filtrov v prípade šachty, kde nie vybudovaný odpad je pre mňa nemožné, po konzultáciách s firmami mi odobrili BEAD filter All in One, konkretne EconoBead® EB-60 Filter-Set

Prosím o radu, či niekto z Vás má skúsenosť s BEAD filtrami v biobazénoch.

Dakujem
KOIC
10.02.16,16:35
neviem či je to ešte platne ale pri bead filtroch treba myslieť na to že je tam potrebný štrbinový filter pracuje pod tlakom - čistenie je síce jednoduchšie avšak pri každom čistený je velké nabúranie do biologickej rovnováhy a to pomerne často... Inak je to dobre spravená konštrukcia boibazena