lukasko15
15.10.15,11:12
pokazil sa mi počitač a nahodilo mi tam modru obrazovku že windows sa vypol aby sa nepoškodil

Pokazil sa mi počitač ja keď ho zapnem vyzera to tak ako normalne zaČne sa načitavať windows; ale ked sa načita windows tak mi nahodi modru obrazovku a tam piše že sa vypol windows aby sa nepoškodil piše že mam preinštalovať hardver a softver a ja to neviem ked sa neda zapnuť pc prosim poradťe mi ďakujem.
Chobot
15.10.15,09:53
Ak je v záruke, treba zájsť k predajcovi. Ak už je po záruke, treba ho odniesť do servisu. Možno bude treba preinštalovať windows. Počítač máš stolový, alebo notebook?
lukasko15
15.10.15,10:17
je to stolni pc je to vindows xp a ako bi som mohhol preinštalovať ten windows:?
Stevo5
15.10.15,10:58
Lukasko
problémov môže byť v tvojom PC viac. Máš tam WinXP, takže počítač už nebude nový, môže teda aj dosluhovať hardvér (niektorá časť počítača) alebo je komplet poškodený WindowsXP.
Skús vybrať z PC harddisk - predtým PC vypni a úplne odpoj aj kábel zo zásuvky 230V. Spusti počítač a ak zostane spustený, nevypne sa, je možné že je len poškodený systém WindowsXP.
Na to aby si inštaloval nové WinXP nepotrebuješ mať spustený Windows, inštaluje sa to pro spustení PC z originálneho bootovateľného inštalačného disku s operačným systémom WinXP. Na to ale musíš mať nastavené ako prvé bootovanie z CD mechaniky v BIOSe počítača.
Ale tu je možných problémov viac a ty sa pravdepodobne v tomto nedostatočne orientuješ, mohol by si si spraviť väčšiu škodu. Skús si zavolať skúsenejšieho kamaráta či nezistí kde je problém a podľa výsledku sa rozhodni.
Alebo PC zanes do servisu, nech sa na to pozrú a diagnostikujú závadu. Za to by si nemal veľa platiť. Podľa toho čo ti povedia, sa rozhodni čo s PC spravíš.
misoft
15.10.15,13:05
Z jeho popisu - pochybujem, že bude schopný toto urobiť. Keď dokonca ani nevie popísať, aký kód chyby BSoD vyhodí....
Radšej servis. I keď XP-čká preinštalovať - ak nemá originál inštal DVD a nálepky s číslami.....
Stevo5
16.10.15,07:43
tiež si to myslím, preto som doporučoval kamaráta a servis.
misoft
16.10.15,08:09
Rozumná pripomienka....
KoxXxo
16.10.15,09:54
však modrá je dobrá..
misoft
16.10.15,09:59
misoft
16.10.15,10:09
KoxXxo
16.10.15,10:36
misoft
16.10.15,12:40