Včielka01
19.10.15,11:00
Dobrý deň, potrebovala by som poradiť ako nahrať na 125 GB USB kľúč viac ako 12 avi súborov. Kľúč som pred prvým použitím naformátovala, no ani tak mi to nejde. Jednotlivé avi súbory nemajú viac ako cca 1,5 MB. Pri nahrávaní trinásteho súboru mi zrazu notebook vypíše, že USB zariadenie sa nenašlo a mám skúsiť vyhľadať pripojenie znova. Prosím poradíte mi? Ďakujem za každú odpoveď.
Chobot
19.10.15,09:11
Je to skutočne 125 GB kľúč? Chcela si asi napísať 128 GB. Je v poriadku? Skúsila si na neho skopírovať iné dáta vo väčšom objeme? Skúšala si kopírovať tie avi súbory po jednom? Tiež to zahlási pri 13. súbore?

Ak nič iné, treba skúsiť otestovať úložný priestor USB kľúča, možno sú niektoré sektory poškodené. Ja som raz tiež kúpil cez eBay 64 GB kľúč, no v skutočnosti mal len kapacitu 2GB.

Najlepšie je použiť iný USB kľúč - spoľahlivejší.
misoft
19.10.15,09:12
125GB USB kľúč? A to si kde kúpila. Aká značka?
Iba ak 128GB i to musí byť nejaký značkový (Kingston, AData, TDK) - pretože ak je to bez označenia - je to FAKE (ak si kupovala z Číny - tak na 100% FAKE).
USB sa musí formátovať na NTFS.

Z popisu - po 13-tom súbore hlási stratu zariadenia - usudzujem, že máš naozaj len FAKE 128GB USB kľúč.
Dávnejšie o tom písali:
http://www.dsl.sk/article.php?article=8520
http://www.gendzo.sk/gs/pozor-na-falosne-usb-kluce?kat=30&q=&str=1
Overiť by sa to dalo týmto http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/ostatni/h2testw/ - čo ti ukáže SKUTOČNÚ kapacitu.
Včielka01
19.10.15,09:16
v popise bolo 124 GB, no keď som to dala do počítača, bolo tam 125 GB. Testovala som to všelijako, väčšinou mi vyšlo, že je zariadenie v poriadku, raz mi to vypísalo, že poškodené systémové súbory. a s tým si poradiť neviem.
Skúšala som kopírovať po jednom aj po viacerých. Pozriem ešte tie predchádzajúce diskusie. Vďaka.
Včielka01
19.10.15,09:19
Nekupovala, dostala. Formátovala som to na FAT32, kdesi som sa dočítala, že to je najviac kompatibilné s Windows 7. Skúsim skutočnú kapacitu.
misoft
19.10.15,09:23
FAT32 sa používalo skôr pre Win95, W98, WXP. Tam sa často používalo FAT32. Ale vyššie verzie už uprednostňovali NTFS, posledné vedia spracovať i exFAT formátovanie. Pozri si na Wiki niečo o týchto formátoch.

K USB - ak si to dostala - tak je to Danajský dar. Darca istotne vedel, že je to nepodarok a zabil jednou ranou dve muchy - zbavil sa a zároveň podaroval.

Rada - vyhoď do koša - za pár € kúp 32 alebo 64 GB USB kľúč v obchode. A máš istotu i záruku.
Chobot
19.10.15,10:07
Ak je to taký dar, že ti to niekto len tak dal, tak to je podozrivé. Skutočné USB kľúče takejto kapacity stoja okolo 80-120 EUR. To by ti nikto len tak nedaroval.

Ako písal misoft - lepšie je kúpiť v overenom obchode (môže byť aj internetový) kľúč s kapacitou16-32 GB (toto sú teraz najbežnejšie). Stoja do 10 EUR a takú kapacitu ani nevyužiješ.
Včielka01
19.10.15,10:46
Podľa toho programu mi ukazuje, že kapacita je 127955MBytov. Takže neviem. Dala som to testovať a uvidíme, aký bude výsledok. Sama som zvedavá. Ďakujem za všetky odpovede.
Včielka01
19.10.15,11:49
toto mi napísalo:
Error writing file 'G:\8.h2w', offset 0x24b00000.
It is still possible to verify the test data written up to this point.
(Systém nemôže nájsť zadaný súbor. Code 2)
Warning: Only 127994 of 127995 MByte tested.
Writing speed: 5.11 MByte/s
H2testw v1.4
a tomuto nerozumiem.
misoft
19.10.15,18:29
Ale ja hej.... je to poškodený kľúč. Podľa popisu - je to poškodený kľúč, s flash pamäťami - prepisuje sám cez seba. Akurát tam, kde by mal byť kontrolný súčet CRC - tam to zlyhá - preto ukazuje 128GB, pretože CRC to nemôže potvrdiť.
Radil som - vyhoď ho - len oštary s ním budú.