zanetth
27.10.15,17:38
Už 3 dni sa mi v žiadnom prehliadači nedá načítať stránka mbank - webová stránka nedostupná. Nemám informácie o žiadnej plánovanej odstávke, tak som trochu zneistená, či náhodou nie je chyba u mňa v PC. Internetové pripojenie funguje, s ostatným stránkami nemám problém.
buchač
27.10.15,16:43
či náhodou nie je chyba u mňa v PC
Asi hej...mne baví..
Ani o odstávke niet chýru...posledná bola :


Plánovaná odstávka

V snahe skvalitniť naše služby sa v nedeľu 25. 10. 2015 v čase 02:30 letného času až 04:00 zimného času, po dobu dvoch a pol hodiny, uskutoční plánovaná odstávka našich systémov.
zanetth
27.10.15,17:14
No, tohto som sa obávala. Nenačíta ju ani na tablete, takže chyba v PC asi nebude, skôr to vidím na chybu routera. Kto poradí, ako zistím, kde je chyba?
buchač
27.10.15,17:26
Ak sa jedná (AK ovšem) o router, tak ho resetni.

Vytiahni kábel zo siete...počkaj zo 10 minút.
Potom pripoj, nechaj nech nabehne do prevádzky - všetky letky musia svietiť, alebo blikať (blikanie nie je porucha).

Potom skús pripojenie na net...
zanetth
27.10.15,17:44
Toto som už skúšala. Mám bezdrôtový internet (na streche je anténa), vnútri mám wifi router, aby som mala pripojenie po celom dome, ten som odpojila. Momentálne som pripojená káblom priamo na ten router, čo je na streche (neviem, či to dobre vysvetľujem), resetla som ho (vypla zo zásuvky na 10 minút) nepomohlo. Tú stránku stále nenačíta. Zajtra to asi budem musieť vyriešiť s technikom poskytovateľa internetu. Ale dík za radu.
vulxy
27.10.15,20:45
stranka funguje,aj IB...schvalne som to teraz skusal...ale ten zostatok na mojom ucte bude asi omyl :)
buchač
27.10.15,20:47
Veď aj mne ide/išla stránka...

Si predstav, že ja som tam ani len svoj účet nenašiel a nie ešte nejaký zostatok...;) :D
zanetth
27.10.15,20:51
:-) ... no zistila som aj ja, skúšala som ešte mobil, ten mi ju načíta, aj keď sa pripojím na domácu wifi sieť (nie cez internet mobilného operátora). Nechápem to...
vulxy
27.10.15,21:01
skus vsetko restartnut aj pocitac nielen router...ale pravdepodobne to uz si skusala....mne tiez obcas zablbne prehliadac(pouzivam len Operu)ale vacsinou sa sam napravi...ked mobilom sa da nacitat tak asi bude router v pohode....
misoft
27.10.15,21:37
zanetth.... je možné, že počítač (jeho firewall) si povedal, že mBank je nebezpečný a preto ho "zablokoval". Máš NB, alebo stolný PC?
Inak stránka mBank funguje....
KoxXxo
28.10.15,02:49
možno stačí vymazať "cookies" z prehliadača, napr. pomocou CCleanera.
zanetth
28.10.15,04:21
Včera som všetko vyčistila, ccleaner používam pravidelne... ak má ešte niekto nejaký nápad, budem vďačná. Uvažovala som, či to náhodou nie ja zablokované niekde u poskytovateľa, ale keď mi stránku načíta mobil cez tú istú sieť, tak asi bude chyba niekde na mojej strane....ale neviem kde, lebo napr. dcérin tablet ju tiež nenačíta... Dnes príde syn, tak to ešte vyskúšame cez jeho NB. Pritom doteraz som žiadne problémy nemala, nič som nemenila (aspoň nie vedome).
zanetth
28.10.15,04:22
V noci bolo všetko vypnuté, skúšala som vypnúť aj firewall, nič... Mám NB.
dmc
28.10.15,05:18
mobilne stranky su zvecsa ine ako html - treba kontaktovat poskytovatela sluzieb
zanetth
29.10.15,08:01
Včera som to riešila s poskytovateľom, zistili sme, že tých stránok, čo nefungujú je viac. Ale keď pripojím na tú istú domácu sieť cez wifi mobil, v mobile mi všetko načíta. Zaujímavé je, že ja mám taký starý mobil nokiu bez androidu, v ňom to ide, ale v synovom ericsone s androidom to nefunguje. Zatiaľ sme neprišli na to, kde je chyba. Stránky sa nenačítajú v žiadnom notebooku - vyskúšali sme to na troch. Poskytovateľ sľúbil, že sa tým bude zaoberať, ale neviem ako dlho mu to bude trvať a dosť ma to obmedzuje. Myslíte, že chyba je určite u neho? Nemôže byť niečo s tým zariadením čo mám na streche (to len či nemám žiadať výmenu)? Nechcem odborníkom kafrať do remesla, len ma zaujíma, kde by mohla byť chyba.
misoft
29.10.15,14:20
Ak už nenačíta ani v jednom NB, ani Android mobile - tak poskytovateľ má "problém" - totiž (možno nedopatrením) blokuje akurát stránku mBank.
Tvoja stará Nokia používa Wifi, ale nemá operačný systém - využíva externý prehliadač (nie nejaký v mobile, NB, PC) - prehliadač operátora.
zanetth
29.10.15,14:28
Už je to vyriešené, poskytovateľ sa chudák zapotil, ale už ide všetko ako má. :-) Aj tak ďakujem všetkým za rady.