sairam
29.10.15,18:47
..čo mam spraviť??Ďakujem
misoft
29.10.15,17:51
Málo údajov. Aký NB? Aký OS? Je DVD mechanika systémom viditeľná (zobrazuje sa)?
Bez týchto údajov rada nebude!
Čítaj!
http://www.porada.sk/t216110-etiketa-porady.html
"Zadávanie otázok
- Názov otázky píšem tak aby čo najviac vystihoval podstatu otázky bez potreby čítania podrobností k otázke.
- V otázke a popise uvádzam všetky relevantné detaily a informácie ktoré som si už o otázke naštudoval."
buchač
29.10.15,18:03
..čo mam spraviť??Ďakujem
Ak vieš, tak oprav.
Ak nevieš, daj opraviť.
misoft
29.10.15,18:06
Mladíku - už si raz zadal otázku - komentoval som, aby si dodal ďalšie údaje - ty si to všetko zmazal. Zmažem ja teba, ak budeš takto jednať.
Ostatné údaje si máme domyslieť?
sairam
29.10.15,18:32
buchač...keby si mi to nenapísal..tak ver tomu že nato nepríde..dik za radu...čakala som viac ...preto som sa sem prihlasila....a pre misoft..ďakujem za mladika...troška sa musim v tomto zorientovať..preto asi som to zmazala.....asi sa budem držať zásady že poraď si sám...
misoft
29.10.15,18:35
buchač...keby si mi to nenapísal..tak ver tomu že nato nepríde..dik za radu...čakala som viac ...preto som sa sem prihlasila....a pre misoft..ďakujem za mladika...troška sa musim v tomto zorientovať..preto asi som to zmazala.....asi sa budem držať zásady že poraď si sám...
Ospravedlňujem sa za mladíka - z nicku sa to dedukovať nedá.
Takže ak chceš nejakú relevantnú radu - daj viacej údajov, pretože "napaľovačka" je všeobecný pojem. Nevieme nič o NB, OS, oznámeniach systému a pod.
sairam
29.10.15,18:47
asi tak pred rokom som mala vírus v not..,a postupne mi zamrzali subori..tieto vaše počitačove názvy neviem opísať..len radu by som chcela..dam CD so zariadenia a nechce mi načitať..dala som napalovať CD a nenapaluje..kedysi som robila videa bez problemov...skušala som siahnuť aj program..ale nejde mi to..či mam zoznať inštalačku a cele to preinšalovať??
misoft
29.10.15,18:55
Aký operačný systém? Je mechanika "viditeľná systémom? Skús pozrieť Ovládací panel - Systém - nájdi si svoju mechaniku a či tam náhodou nie je nejaká výstraha (trojuholník žltá s výkričníkom.).
1 - Je možné, že je poškodený ovládač (driver) mechaniky.
2 - Je možné, že ju systém ani nevidí (to by potom sa nezobrazila ani v Správcovi zariadení - to by znamenalo, že nemá vôbec ovládač.
V prvom prípade sa dá tomu (niekedy) celkom ľahko pomôcť - v Správcovi sa mechanika odoberie - odinštaluje a NB sa reštartuje. OS ju nájde a pridelí ovládač a mala by fungovať. Alebo iný postup - zistiť typ mechaniky a dať aktualizovať ovládač.
V druhom prípade by bolo tiež potrebné vedieť, čo je to za mechanika, doinštalovať ovládač.
buchač
29.10.15,18:58
buchač...keby si mi to nenapísal..tak ver tomu že nato nepríde..dik za radu...čakala som viac ...preto som sa sem prihlasila....a pre misoft..ďakujem za mladika...troška sa musim v tomto zorientovať..preto asi som to zmazala.....asi sa budem držať zásady že poraď si sám...
mimotemy
Sorry...ja mám zásadu tiež :

Aká otázka, taká odpoveď.

Alebo iná, horšia verzia, ale neber ju osobne, bez urážky.

Na hlúpu otázku nečakaj múdru odpoveď.
sairam
29.10.15,19:17
misoft..Ďakujem..presne mi ukazuje žltý trojuholník..jedine to budem musieť dať reštartovať celú mechaniku..v tomto si ja sama neporadím...dik moc..prajem ti pekný zvyšok večera..:)
sthruska
29.10.15,19:40
Ale tak isto mechanika mohla úplne skončiť = kúpiť novú.
sairam
29.10.15,19:49
Ďakujem za info sthruska....dufam že nie..:mad:
misoft
29.10.15,20:11
Takže je systémom indikovaná. V tom prípade bude chyba v ovládačoch. Môžeš použiť postup 1, alebo postup 2. V 1. budeš musieť buď nechať systém, aby našiel ovládač (ak je Win 7 a vyššie - dať vyhľadávať cez net), alebo podľa mechaniky nájsť samostatne, stiahnuť, dať aktualizovať a pri otázke odkiaľ podstrčiť ten stiahnutý.
Alebo potom 2. - tzv. Odinštalovať (teda sa odoberie) a reštartovať - a Win by mal sám dohľadať ovládač.