zabenka
08.11.15,13:48
Po dlhom čase som sa na Vás pokúsila obrátiť znova.
Vždy som,tu dostala dobrú radu.
Vtedy som mala XP.
Dnes som mala takýto problé-problémisko.
Som len obyčajná, nie nejaká pracovníčka na počítači, 63ročná.
Kedže ten XP už zle ťahal, kúpila som si notebok.
Potrebovala som niečo opraviť, nedalo sa, tak som sa rozhodla tak ako na tom starom obnoviť systém. No ale mi to narobilo práce, vymazalo mi všetky súbory, aj microsoft ofice, nod a podobne no proste mi zostala len obrazovka na ploche. No ale ja sa chcem poradiť tiež o tom, lebo mi nejdú vídeá, napríklad nejdú mi vídeá na markíze v archíve. ale vídeo čo mám v dokumentoch ide. už som si všeličo posťahovala stále mi to nefrčí.
prosím, čo mi poradíte aby mi tie vídeá išli. Keď na vídeo kliknem, tak očernie a niečo tam napíše.
Ak poradíte, vopred veľmi pekne ďakujem
misoft
08.11.15,13:34
Nuž - ty si ho obnovila - ale do výrobných nastavení. Teda všetko, čo si tam mala - je preč.

Teraz musíš začať od začiatku. Znova všetko inštalovať.

Vybrať si vhodný prehliadač (tie už dokážu väčšinu videí prehrať). Office nainštalovať nanovo - ak boli registrované, stačí len zadať tie údaje.

Nainštalovať antivírus.

Nainštalova Office....

Urobila si chybu - mala si vybrať buď starší "bod obnovy" (tzv. cestovanie v čase späť), alebo ak bola ponuka "Opraviť..." - tak toto. Dáta by zostali nedotknuté.

Pokiaľ by si ich mala (dáta) na inom disku (napr.: D:/ ) - neboli by stratené. Ak si ich mala na disku s operačným systémom - sú stratené - obnovou do výrobných nastavení sa totiž disk formátuje.

Ak si netrúfaš - zavolaj niekoho, kto ti to urobí....
arizona
08.11.15,13:37
aky mas prehliadac? Skus ist napr.cez Firefox,ci ti to bude robit rovnaky problem. Ale treba dat viac informacii,lebo budeme iba hadat,co vsetko sa mohlo stat. Ak si dala obnovovat system, je mozne ze potrebujes stiahut nanovo niektore programy,ovladace a pod.
zabenka
08.11.15,13:41
Neviem či sa mi podarí odpísať, lebo je to tu ponovené.
Veru, vyčistilo mi ho poriadne.
Najhoršie bolo s tými kúpenými Ofice a nod32, lebo kk=ody už nie sú. Ale mám ho už vyskladaný znova, tak, ako som ho mala.
A už mi idú aj tie archívy.Napadlo ma, že som mala aj javu, tak som ju stiahla a vídeá idú. Vďaka
misoft
08.11.15,13:45
Nuž - nie si až taká ľavá :D - na niečo si prišla i sama. A Office - ak nemáš niekde na ne kódy a nedá sa - použi FREE alternatívu - Open Office, Libre Office.
A NOD - zdá sa mi, že sa nainštaluje a dá sa vstúpiť do neho, ak je registrovaný skôr, účtom.... a malo by to zistiť, že bol už aktivovaný.
zabenka
08.11.15,13:46
už to mám všetko, ako bolo. sedela som pri tom včera celý deň a dnes tiež.
Som už 63 ročná, bez vzdelania, tak vieš že som sa trocha aj potrápila. Pokial som zistila aké mám meno na skype
misoft
08.11.15,13:47
...a vraj "obyčajná"..... a všetko tam nahádzala sama....
Ale na budúce - dávaj pozor. Používaj bod obnovy.
Kuk: http://windows.microsoft.com/sk-sk/windows7/create-a-restore-point
zabenka
08.11.15,13:49
už je to v poriadku. Nainštalovala som javu a rozbehli sa aj tie vídeá v archíve.
Vďaka za snahu pomôcť