topas103
12.11.15,13:15
Urobila som nasledovne: cez keepvid.com som si stiahla z youtube nejaky videoclip a napalila vo formate mp4 na dvd -r aj + r ale dvd prehravac mi pise ze no audio.ako to mam spravne napalit alebo v akom formate ma byt to video?dakujem
Chobot
12.11.15,12:55
Toto je komplikovanejšie, než aby sa to popísalo v jednom príspevku. Ide o to, že MP4 je len kontajner, ktorý obsahuje video aj audio stopu. Takže musíš nejakým videoeditorom zmeniť tú zvukovú stopu, ktorú teraz nevie DVD prehrať. Skús pri konvertovaní použiť avi kontajner, ten by mal automaticky dávať zvuk do formátu mp3, čo by mal DVD prehrávač prehrať.

Treba skúšať a skúšať, viac možností a riešenie nájdeš.
misoft
12.11.15,13:49
Z YT - ak sa sťahuje - je zvuk vo formáte ACC. A mnohé playere to nepoznajú.
Malý programčok - Avidemux - vie prekonvertovať buď video, alebo audio zložku stiahnutého súboru.
Dá sa i nastaviť výstupný kontejner - napr. *.avi. Pri konvertovaní stačí ponechať video ako Copy, audio previesť do mp3 lame kodeku.... a po konvertovaní uložiť ako XYZ.avi.

Ešte poznámka: pokiaľ je video v HD . teda 720p - je potrebný Avidemux 64-bit. Avidemux 32-bit nie je schopný tieto videa ani načítať, nieto konvertovať.