ajfelko
15.11.15,16:38
starý Hdd bol rozdelený na dve časti, C-čko nešlo naformátovať a tak som si zaobstaral nový HDD a nainštaloval Win XP. Po pripojení starého HDD do PC, bolo v Tento počítať vidieť zo starého HDD obe časťi avšak ani jednu časť nebolo možné otvoriť. Starý disk som neformátoval, nakoľko na starom D-čku sú dáta, ktoré by som chcel zachrániť. Spustil som Recuvu a skúsil zachrániť niektoré dáta. Po opätovnom spustení PC však už nevidím starý HDD v Tento počítač. Disk je vidieť v Biose, v správcovi zariadení a aj Evereste, ale nie v správe diskov. Skúšal som v Biose prehodiť z IDE na AHCI, ale funguje len IDE. Potrebujem sa dostať k dátam, ktoré sú na starom HDD, v bývalej časti D - jedná sa o SATA disky. Prosím o radu ako.
Ďakujem
sosak
15.11.15,17:15
AXAGO ADID-7 je určený na veľmi rýchle a jednoduché pripojenie IDE alebo SATA zariadení k PC cez veľmi rozšírené USB 2.0 rozhranie. Môžete tak priamo počas chodu počítača pripojiť pevný disk alebo optickú mechaniku. Adaptér navyše umožňuje súbežne pripojiť dve IDE zariadenia alebo jedno IDE a jedno SATA zariadenie.

Napájací zdroj navyše obsahuje šikovne riešenú káblovú rozdvojku s konektormi na súčasné napájanie oboch zariadení a tiež vypínač, ktorý umožňuje nezávislé vypínanie SATA a IDE vetvy počas chodu počítača bez nutnosti odpájania káblov. Iste oceníte aj inovovaný dizajn adaptéra, ktorý zaisťuje nielen 100% spoľahlivé prenosy dát vo všetkých konfiguráciách, ale najnovšie pridáva aj funkciu One Touch Backup, ktorá v spolupráci so zálohovacím softvérom dovoľuje spúšťanie zálohy jediným stlačením tlačidla na adaptéri. Celkovo vzaté, ide teda o veľmi univerzálny nástroj na testy, inštalácie, zálohovanie a kopírovanie dát.
https://www.alza.sk/axago-adid-70-d271747.htm
Vymontuj disk z počítača a pomocou tohoto zariadenia si môžeš preniesť dáta, ktoré chceš zachrániť.
KoxXxo
15.11.15,20:03
skús v inom PC