Tomáš Ilečko
16.11.15,08:21
Dobrý deň,

je možné pozastaviť činnosť občianskeho združenia? Za tento rok sme ho založili, nestihli sa žiadne aktivity a nevieme, či je jeho činnosť možné pozastaviť.
Ďakujem...
marcel1982
16.11.15,20:15
A prečo chcete pozastaviť činnosť o.z.? Oz neplati danovu licenciu a preto nie je dovod, aby ste cinnost pozastavili.

Pri pozastaveni cinnosti o.z. staci nevykonavate cinnost a iba podat vykazy k uctovnictvu, ktore v pripade nulovej aktivity mozu byt kludne aj nulove.
Tomáš Ilečko
20.11.15,08:36
Podať výkazy k účtovníctvu? A ak som nespravil žiadnu aktivitu, tak mám povinnosť dodať tie výkazy? Komu a kedy? ďakujem krásne za odpoveď.
marcel1982
20.11.15,09:04
Neziskove organizacie, ktore nemaju zdanitelnu cinnost nemaju povinnost podavat danove priznanie, ale uctovnu zavierku ano. Pod uctovnou zavierkou sa mysli suvaha a vykaz ziskov a strat a poznamky pokial ste v podvojnom uctovnictve a pokial v jednoduchom tak vykaz o prijmoch v aydavkoch a majetu a zavazkoch.

viac tu

https://www.financnasprava.sk/sk/podnikatelia/dane/dan-z-prijmov/pravnicke-osoby/ine-neziskove-organizacie#DanovePriznanie
Tomáš Ilečko
20.11.15,09:12
Ďakujem za pomoc. Nenašiel som však na tom linku dátum dokedy je potrebné túto uzávierku vykonať. Do konca kalendárneho roka? Alebo v januári ďalšieho? Ďakujem :)