janka1312
17.11.15,12:23
Dobry den prajem,
chcela by som Vas poprosit o radu ohladne postupu pri vyuctovani cestovnych nahrad hracov. Jedna sa o futbalovy klub - OZ. Je to maly futbalovy klub a nema financne moznosti objednavania si prepravy svojich hracov na zapas dodavatellskym sposobom. Hraci sa dopravuju na zapas sami - vlastnym motorovym vozidlom, v korom vozia ja ostatnych spoluhracov. Vedenie kluby by ich chelo refundovat aspon niektore cesty. Postupuje sa pri tejto nahrade za cestu vlastnym motorovym vozidlom podla zakona o cestovnych nahradach, alebo je ina vyhlaška MS SR ktora to blizsie specifikuje, kedze hraci nie su clenmi vedenia a ani zamestnanci klubu. Aky postup by ste nam odporucili nakolko financie uhradene na tieto cesty sa hradia z dotacie poskytnutou obcou, ale v zmluve o dotacii nie je specifikovane na co ma tato dotacia byt pouzita. Viete blizi sa termin zuctovania tejto dotacie a my nechceme z nasej stany nieco zanedbat.

Velmi pekne Vam dakujem za pomoc.
cloe
17.11.15,12:24
Ja účtujem basketbalový oddiel a na začiatku roku sme na základe Internej smernice určili sumu - náhradu za kilometer, ktorá nie je väčšia ako základná náhrada za použitie súkromného vozidla podľa Zákona o cestovných náhradách. Postupovali sme tak na základe odporučenia kontrolóra z obce, ktorý kontroluje použitie dotácie.
janka1312
18.11.15,10:53
Velmi pekne dakujem za odpoved. A ak sa este mozem opytat, tak to vyuctovavate na tlacivach na CP a v zmysle zakona o cest. nahradach??? Nasa kontrolorka povedala, ze existuje nejaky metod. pokyn MFSR. Ja som na nete nic nenasla ohladom tejto problematiky...