Anežob
29.11.15,08:06
Dostala som príležitosť ísť pracovať do školy ako účtovníčka. Škola je rozpočtová organizácia, ktorá má svoju školskú jedáleň a a tiež školský internát. Práca obnáša celé účto + mzdy, približne osemdesiat pracovných úväzkov. Doteraz som robila v príspevkovej organizácii všeobecnú účtovníčku, mzdy viem len čiastočne.

Prosím o radu skúsenejších, či mám ísť do toho, či sa vôbec dá takýto rozsah prác zvádnuť s jedným zamestnancom.

Škola mala na túto prácu dve účtovníčky - všeobecnú a mzdovú. Kedže teraz zamesnávateľ obidvom účtovníčkam poskracoval úväzky a tým aj plat, rozhodli sa odísť a škola dospela v záveru, že túto prácu skumuluje a stačí na ňu jedna osoba.

Za všetky rady veľmi pekne ďakujem.
Tweety
29.11.15,08:46
Je to pre Teba výzva , preto ju treba prijať a popasovať sa.
Anežob
29.11.15,10:09
Ale veď áno, ja sa už pasujem druhý týždeň.

Len by som chcela niekoľko názorov z praxe, či vôbec sú učtárne na školách s jednou účtovníčkou na takej dosť veľkej škole s internátom a jedálňou. Pracovných úväzkov je približne 80, tie sa tiež delia na pedagogických a nepedagogických pracovníkov.
mzdarka renca
29.11.15,15:53
uvidíš, ako to budeš zvládať a ak toho bude na teba veľa, tak si pýtaj k sebe niekoho na skrátený úväzok.
Tweety
29.11.15,16:51
áno, presne tak
tRO
18.03.16,08:25
Ja pracujem tiez v školstve a máme to rozdelené tak, že kolegyna robí účtovníctvo a ja mzdy. Tiež mám cca 80 pracovných uvazkov. Podla mna, na jednu pracovníčku je to dosť - aj viesť učtovníctvo aj mzdy s personalistikou.
Anežob
19.03.16,05:04
Ďakujem za názor, už som sa zorientovala a odišla som počas skúšobnej doby. Stále v tom škola nemá jasno. Po mne prijali pracovníčku na mzdy už len na skrátený úväzok, ako poriešia účtovníctvo je otázne. Asi som urobila dobre, lebo pracovať v takej neistote som nevedela. Mala som šťastie a našla som si novú prácu.
jslancik
19.03.16,07:03
zdá sa, že je to už vyriešené.
ja len tak na okraj. ženy, mali by ste sa porozprávať s babami, čo robia v účtovníckych firmách. Je diametrálny rozdiel v množstve práce, ktorú zvládajú ony, a čo zvládajú normálne účtovníčky/mzdárky vo firmách. Čo sa týka počtu prípadov, faktúr, miezd, všetkého. Odkedy sa v tom orientujem, len sa pousmejem, keď mi nejaká pani robiaca časť účtovníctva vo firme povie, že má toho strašne veľa.
duris11
19.03.16,08:38
fuu, tak to je dosť. 80 zamestnancov pedagogických aj nepedagogických je podľa mňa veľa. každý rok v januári prerábanie platových dekrétov, prerábanie platových dekrétov po každej zmene (kreditové príplatky) tak to ti nezávidím. a k tomu účtovníctvo, klobúk dolu.