duves
02.12.15,06:33
Potrebujem poradiť, lebo už som z toho na nervy. Kupil som z 2.ruky ešte novy NB. Lenže prvy majitel tam donistaloval cez bezplatnu ponuku Microsoftu w10. Neda sa vratiť do tovarenskych nastaveni, teda nazad do w8. Toto mi teraz hlasi pri instalacii w8 z USB kluca (pomocou nastroja: https://www.microsoft.com/sk-sk/software-download/windows8).
Prečo sa neda instalovať win do prislušnej partície?
Najhoršie je to (neviem čo sa stalo), že NB už nenabehne do w10, stale vypisuje opravu, ale z tych možnosti sa nič neda opraviť.
excel.sk
02.12.15,06:27
.
skúste tie oblasti poodstranovat alebo naformátovat

ak mate pri bootovani viac moznosti pre usb, tak treba vybrat UEFI USB
.
misoft
02.12.15,07:15
Ak na ňom (NB) nič nie je (žiadne data) - nerob obnovovanie. Ak máš originál ISO - urob čistú inštaláciu so zrušením všetkých oddielov. Tým pásom sa pred inštaláciou naformátuje celý HDD, v BIOSe dáš boot z USB a nainštaluješ na jeden oddiel, ktorý sa vytvorí. Ak bude Win 8 nainštalovaný (a budú aj patričné ovládače, ktoré - dúfam - si zabezpečíš vopred!) - potom priamo vo Win disk rozdelíš tak, ako potrebuješ. Samozrejme - keďže skrytá partícia z popisu asi už ani neexistuje, pôvodný taktiež asi zmazal Windows.old - budeš mať o niečo viac ukladacieho priestoru.
Poznámka: ako prvé! - na daný NB a OS podľa komponentov najskôr ovládače zohnať, stiahnuť a hoci na USB hodiť. Pretože sa môže stať, že inštaláciou sa nenatiahne/ nenájde v OS ovládač LAN/WLAN a budeš bez spojenia - a bez spojení není velení :D
duves
02.12.15,08:14
aha, takto sa maju teda veci. Nedaju sa tie ovladače vydolovať z tej partície? Mam LENOVO IDEA PAD S21E (novy za 145€). diky moc
duves
02.12.15,08:16
misoft
02.12.15,09:06
Z poškodenej partície nevydoluješ nič.
misoft
02.12.15,09:07
To je ono - odtiaľ najskôr hľadaj a sťahuj. Ovládače sú totiž presne prispôsobené pre tento stroj.
mecky
02.12.15,09:15
a je bios v Uefi rezime?
toto sa deje ked je format disku GPT a a ne-Uefi rezim
misoft
02.12.15,09:17
Tiež dobrá pripomienka - uff - zabudol som na to..... mea culpa.....
duves
02.12.15,09:38
aha, a čo treba urobiť?
misoft
02.12.15,09:45
Inštalačka musí byť UEFI, BIOS nastaviť na UEFI príklad: http://3.bp.blogspot.com/-qSHwVREoD0A/U8JyZdsqUvI/AAAAAAAAAvw/EY_r32Dn5Lg/s1600/bios.png
duves
02.12.15,17:37
No to ano, to som zmenil. Ale, akurat to instalujem. Vyzera to zatial dobre. Aj wifi sa chytila. Teda vratil som tam w 8.1 a už mi vyskočilo okno na inovaciu do w10. VDAKA ZA VSETKY RADY