pilgrimdou
02.12.15,21:58
Zdravím, vyskočil zas ďalší problém, ktorý som pred časom musel vyriešiť zmenou prehliadača. Žiadny mi však nevyhovoval tak ako Chrome.

Chrome sám po kliknutí na stránke alebo otvorení nového okna zobrazí reklamu alebo hru. Pričom adries sa v okne objavuje viac, no po nabehnutí sa už šípkou dozadu nedá ísť.

Urobil som všetko možné, čo sa na nete dá nájsť. Obnoviť nastavenia, zmazať rozšírenia (neboli žiadne okrem mojich), viaceré programy na odstránenie malwaru, teraz momentálne Malwarebytes beží. Originál program určený na prehliadač Chrome Cleanup Tool mi zahlásil, že nenašiel program, akoby nepracoval vôbec. Vďaka za prípadné nápady lebo ak to neprestane ani po Malwarebytes tak budem musieť zas zmeniť browser čo by som nerád.
Anika61
02.12.15,22:17
Presne to čo opisuješ sa deje aj v priatelovom počítači....
mathiasss
03.12.15,01:27
V prípade zobrazovania nechcených stránok, reklám atď. použi adwcleaner http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/antiviry/jednoucelove/adwcleaner/?g[hledano]=adwcleaner&g[oz]=5.023++ do rozšírenia prehliadača si vlož Adblock Plus. Tento program ťa bude rovnako chrániť pred otravnými reklamami online počas surfovania. Ako ochranu proti vírusom odporúčam avast free verziu http://www.stahuj.centrum.cz/utility_a_ostatni/antiviry/kompletni/avast/?g[hledano]=avast&g[oz]=2016&g[up]=11.1.2241 AV vyžaduje e-mailovu adresu nič viac. Nastav si len základnú ochranu, na ponúkanú bezplatnú ochranu na mesiac sa vykašli. Malwarebytes ti ponúka ochranu v reálnom čase za poplatok 25,95€. U avasta máš online ochranu zdarma. Malwarebytes si môžeš ponechať nainštalovaný a raz za pár týždňov ním nechať preskenovať PC ale nič viac. Ako primárnu ochranu používaj avast. Ale na jedno nezabúdaj, mať nainštalovanú online AV ochranu nestačí. Min. 1x za mesiac spusti hľadanie vírusov po reštarte a nastav si automatickú aktualizáciu vírusovej databázy, tak isto aj samotného AV programu.
pilgrimdou
03.12.15,04:19
Adblok mám aj Super dlhodobo, takisto Spybot, často používam CCleaner. Adwcleaner som skúšal ale nepomohlo, tiež Adware Remval Tool. Skenoval som aj pomocou Panda online. Teraz po tom ako som spustil Malwarebytes (len free verziu) mi otvorí nové okno ale v zlomku sekundy ho aj zatvorí, takže hoci pôvodca stále ostal, niečo ho už blokuje, musím to odpozorovať ale zatiaľ mi okno neotvorilo. AV som mal ale nebol som spokojný, takisto aviru aj AVG. Teraz mám Microsoft Security Essentials.
pilgrimdou
03.12.15,04:30
Neviem to už síce nájsť na mojom účte ale v minulosti som mal presne tento istý problém a nikto nebol schopný poradiť, vrátane anglicky hovoriaceho webu.
misoft
03.12.15,05:55
Pozri sa ty do nastavení Chromáka, čo máš nastavené ako domovskú stránku. Je možné, že sa ti tam "usadila" práve tá protivná stránka, ktorá potom otvára ďalšie a ďalšie stránky. Vtedy ani Malwarebytes nepomôže, pretože on to hodí do karantény, ale novým spustením opäť iniciuješ tú stránku.
chrome://chrome/setting
http://www.google.com/intl/cs/homepage/images/dhp-step2-chrome-mac.jpg
pilgrimdou
03.12.15,06:26
to som urobil medzi prvými krokmi spolu s rozšíreniami. Nič okrem môjho nastavenia tam nebolo. Na nete som sa stretol aj s možnosťou malwaru, ktorý sám odinštaluje Chrome a nainštaluje svoj fake na nerozoznanie od originálu. Nemám však ani tento prípad. Nechcem to zakríknuť ale zatiaľ to vyzerá akoby Malwarebytes pomohol, okná sa síce stále sem tam otvárajú ale sú v okamihu zatvorené tak verím, že to aspoň takto vydrží :-)
pilgrimdou
03.12.15,08:45
Takže nepomohol ani Malawarebytes, práve teraz mi pri otvorení okna naskočila reklama na hru a dokonca som stratil text dôležitej správy, ktorú som práve písal! Želám všetkým hackerom najhlbšie peklo! :-)
Ako by pomohla preinštalácia Chrome? Čo môžem novou inštaláciou stratiť zo súčasného nastavenia? Vďaka :-)
Marek252
03.12.15,08:53
Toto mam tiež v chrome, pouzil som Adblok a reklamy sa prestali zobrazovat, no linky ostali, takže ma to presmeruje vždy na stránku ktoru ale adblok zablokuje vzapati, čo je sice ciastocne riesenie problému, ale linky stále ostali. Ešte som to takto detailnejšie neriešil, lebo chrome používam na počítači len niekedy pre druhý mail ale určite bude niekde riešenie, skús pozrieť skôr anglické stránky.
pilgrimdou
03.12.15,09:04
vďaka, no mám dojem, že som skúsil už všetko okrem preinštalácie. Všetky rady sa točia len okolo toho istého, ako aj tu - bez urážky. Buď cez nastavenie alebo pomocou čistiacich programov. Adbloky mám dva, obyčajný aj Plus :-) takže mi ostáva len dúfať, že to čo mi v minulosti vadilo na iných prehliadačoch mi už prekážať nebude lebo zrejme skončím o5 tam...
mathiasss
03.12.15,16:56
Zálohuj si všetke dôležité data a preinštaluj operačný systém. Nemá zmysel naháňať zažraté vírusy. Určite ti to zaberie menej času.
pilgrimdou
03.12.15,19:47
kvôli browseru sa mi to zdá nepohodlné, skúsim ešte reinštaláciu chromu a ak nepomôže tak ho dám úplne preč.
misoft
03.12.15,20:19
Ak to ani Malwarebytes neodstránil - reinštal bude nutný - možno je to už v boot sektore.
pilgrimdou
01.01.16,11:11
mal si pravdu, nepomohol ani iný prehliadač a tak som to preinštaloval na win 10 :)
KoxXxo
01.01.16,16:49
si zabil
misoft
02.01.16,18:14
Preinšalovaním Chrome prakticky nič nezmeníš! Pokiaľ máš svoj profil pre Chrome (a ten sa ukladá inde, ako sa Chrome inštaluje) - otvorením novonainštalovaného Chrome pod svojim profilom budeš tam, kde predtým.
Jediné - ak preinštalovať Chrome, tak isto vymazať i profil pre Chrome a založiť nový profil. Samozrejme - vymazaním profilu prídeš o záložky, nastavenia, heslá a pod.
pilgrimdou
02.01.16,18:17
dal som ten ospevovaný aj preklínaný win 10 a firefox :)
KoxXxo
02.01.16,19:18
Mal si si stiahnuť Chrome Portable a fičať ďalej
pilgrimdou
03.01.16,04:20
Odhliadnuc od toho, že je to už minulosť, celý mesiac som skúšal všetko možné čo som na nete našiel, takisto aj iné prehliadače takže nevidím najmenší dôvod prečo práve tento by tomu pomohol. Skôr sa divím, že taký malý problém a podľa diskusií pomerne rozšírený a nie je naň riesenie, že žiadny z existujúcicch nástrojov zdroj nákazy nenašiel - a potom kupuj ich produkty - NIKDY nič virtuálne do pc nekupujem ani nekúpim!
KoxXxo
03.01.16,08:03
neuveríš, ale ten Chrome Portable by tomu skutočne pomohol :-)
pilgrimdou
03.01.16,14:15
nuž, vieš ako mi je to teraz platné :) ja sa kvôli svojim chabým znalostiam hádať nebudem ale ak by to bolo tak, nebol by som za mesiac skoro dennodennom surfovaní a hľadaní odpovede na to naďabil? A ver mi, prešiel som všetko vrátane a hlavne anglického webu. Lebo u nás je to pomerne zaostalé a nedostatočné. Možno ešte ešte ruský web by bol alebo čínsky ale na to nemám jazykove.
KoxXxo
03.01.16,17:05
portable apps používa málo ľudí, možno preto,