kergulaan
07.12.15,12:03
V novej praci pouzivam thunderbird ako email klienta. Emaily mozem bez problemov prijmat, ale nemozem odosielat. Vyhodi mi to : Pri odosielaní správy sa vyskytla chyba: Poštový server zaslal chybnú hlavičku s pozdravom: +OK POP3 server ready <820.1449489672@mail.xxxxx.sk>.
Skusal som menit porty v nastaveniach ale bez pozitivneho vysledku.
Co som mal ucty gmailu, tak tam to ide bez problemov, prijmam aj odosielam postu OK.
Je chyba niekde v nastavemniach, alebo je problem na strane poskytovatela?
ivka70
07.12.15,11:05
A robi ti to pri odoslani na vsetky mailove adresy?
kergulaan
07.12.15,11:11
Ano, robi to pri vsetkych moznych adresach.
ivka70
07.12.15,11:14
A to je cela hlaska alebo sem vies skopirovat cely mail, co sa ti vrati?
misoft
07.12.15,11:17
Máš nastavené zabezpečenie SSL/TLS?
Máš nastavený odosielací poštový server? Väčšinou je to ten istý, ako server prijímania pošty. Ale taktiež je tam potrebné nastaviť zabezpečenie SSL/TLS a + port
V Nástroje - Nastavenie účtu choď na Server pre odoslanie pošty (SMTP) - mal by si mať tam mať nastavený rovnaký server, ako pre prijímanie pošty (často predvolené) - Upraviť a tam skontrolovať. Port je často už pridaný ako štandardný 465.
kergulaan
07.12.15,12:05
No to bol prave problem. Uz som ho metodov pokusu a omylu odstranil. Cize terazky - na nasteveni servra (pri ucte) mam teraz port 995 sifrovanie SSL a nastavenie SMTP servra mam port 587 a zabezpecenie ziadne a posta ide.
Stevo5
07.12.15,12:11
Ja keď som si nastavoval Thunderbird tak pri každom pridanom účte si sám otestoval a nastavil všetko potrebné, bolo treba zadať len E-mailovú adresu, meno a heslo k tomu účtu.
Ja by som to riešil tak, že by som kompletne odstránil Thunderbird z PC, zmazal všetky adresáre ktoré si Thunderbird vytvoril - aby nezostali niektoré nevhodné nastavenia. Reštart a komplet nainštalovať znovu a potom nastaviť účty.
A pre istotu - skontroloval si si systém na breberky? Napríklad Malwarebytes...
kergulaan
07.12.15,12:36
No to je dost radikalne riesenie, hlavne ked uz mam niekolko uctov vselikade a s roznymi nastaveniami ci uz POP3 alebo IMAP. Je to dost pracne len ked prechadzam na novy pc a robit to terazky sa mi fakt nechcelo + prehadzovat celu postu co mam uz na pc atd atd.
K tomu, tu som v praci a potrebujem len staiahnut postu a odpisovat a hlavne aby som mal so sebou maily aj ked nie som pripojeny na inet. Takze otazka vyriesena, problem bol v nastaveni SMTP servra. Ako som uz pisal, port 585 a ziadne siforvanie. Vyzaduje to sice na zaciatku povolenie bezpecnostnej vynimky, ale to az tak nevadi. Teda aspon dufam. :>D
misoft
07.12.15,13:22
Ono to záleží práve od poštového servera, či dáva šifrovanie, alebo nie a k tomu východziu bránu (port). Nie vždy je to rovnaké!
Ale skús ešte nastaviť to SSL/TLS pre odosielanie - takto bude pošta šifrovaná od začiatku. Ak nepôjde, vráť sa späť.
sthruska
07.12.15,17:57
Pri takom Post.sk sa môžeš roztrhať a nič nezmôžeš. Aj keď som nastavil ako odosielací server Google. Vždy padne :)
Možno to je Tvoj prípad, že daný server nepodporuje POP3.
misoft
07.12.15,19:07
Post.sk - to je len "akože" poštový server - nemá žiadny SPAMový filter.... (i preto ho ja používam na len dočasné použitie pri nejakých nedôležitých registráciách - podobne je i pobox.sk).