Nikola Kovácsová
08.12.15,20:16
Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, či mi viete poradiť ako je to s dokladovaním bločkami pre zníženie dane. Zaujímalo by ma aj, či na bločku môže byť aj iný tovar. Dakujem
kn-alka
08.12.15,19:28
jslancik
08.12.15,19:57
Ak sa chces spytat, co vsetko moze byt danovym vydavkom, pytas sa to velmi nevhodnym sposobom. Jeden by povedal, ze chces spravit danovy podvod a umelo si navysit naklady.

Odpoved na otazku: zauctuj vsetky blocky, ktore ste dostali za nakupy. niektore neovplyvnia zaklad dane, napr. podla odkazu kolegyne kn-alky.
Dav
09.12.15,06:21
Bločky na zníženie dane neexistujú. Daň sa vypočítava ako rozdiel daňových príjmov a daňových výdavkov, prípadne sa vypočíta stanoveným percentom z daňových príjmov. Daňový výdavok je všetko, čo bolo nakúpené a použité v súvislosti s podnikaním, teda na dosiahnutie, zabezpečenie a udržanie príjmov. A na bločku môže byť aj iný tovar : 1. áno, na jednom bločku môže byť tovar,ktorý je daňovým výdavkom a súčasne tovar, ktorý je mimo podnikania. Do daní sa zahrnie len časť, týkajúca sa podnikania. 2. Nie, čo nesúvisí s predmetom podnikania, nemôže byť uznané ako daňový výdavok.