nika.sum
14.12.15,05:33
Student ukoncil studium na VS pocas letneho semestra, cize prestal chodit na prednasky, stale je vedeny ako student. Do kedy ma rodic narok na danovy bonus? Nemam s tym skusenost a neviem, ci vysoka skola posiela nejake vyrozumenie o vyradeni zo studia...

omyl, pocas zimneho semestra a nie letneho
ivka70
14.12.15,06:26
Dovtedy, kym rodic nepodpise zmenu a neprinesie potvrdenie o ukonceni studia dietata.
Skola vyda take potvrdenie studentovi, ale ak nema informaciu, ze on chce studium ukoncit, nema co poslat.
Za poberanie je zodpovedny rodic, ak bude poberat neopravnene, bude musiet vratit DB.
Pokial ale skola este studenta nevyradila zo studia, je stale studentom s narokom na DB aj na pridavky na dieta.
nika.sum
14.12.15,06:30
Ved to, ze vyradeny nie je. Tym, ze je na sukromnej vysokej skole ma zaplateny letny semester (samozrejme denne studium), tak predpokladam, ze skola vyda potvrdenie ak zisti ze dalej nepokracuje...
ivka70
14.12.15,06:35
Ale letny semester je od februara ... teraz je zimny.
ale VS skumaju splnenie podmienok max. 2x rocne, vo februari a septembri.
On je formalne studentom stale je, teba nemusi zaujimat, ze prestal chodit na prednasky. To iste sa mohlo stat aj na verejnej VS.
nika.sum
14.12.15,06:49
jaj ano, pardon, domotala som to :-). Super dakujem, toto som potrebovala vediet. Ked som hladala na nete, tak bolo ze semester konci 18.12., potom su prazdniny a potom skuskove, takze do konca skuskoveho alebo do konca prazdnin bude minimalne studentom?
avalik
10.01.16,13:38
Etiketa porady ti nic nehovori? Toto je odpoved na zadanu otazku?
ivka70
10.01.16,16:08
To si musi ustrazit rodic, neopravnene vyplateny danovy bonus musi vratit.
Upozorni ho, ze je povinny priniest potvrdenie o ukonceni studia, aby bol DB korektne ukonceny.
Ty mas platne potvdenie do konca akademickeho roka.
Az ked rodic nahlasi zmenu, tak budes menit ty.