Barcuska
17.12.15,09:21
Milí poraďáci, od mája mám internet od t-comu a ide ma poraziť. Už mi odišiel štvrtý router. Dovtedy sme mali jeden router na 4 roky. Ako prvý odišiel ten od t-comu. Asi za týždeň. Odvtedy len kupujem routre. Kde je chyba? Vždy to isté, začne vypadávať sem tam a potom vypadáva tak, že ide dve minúty, potom 10 nejde a tak dokola. Keď dám na priamo tak net ide. Fakt nechápem. Dvakrát tu bol technik z t-comu a povedal, že net ide, chyba je v routri. Lenže nemôžem kupovať router každú chvíľu. Čo s tým? Môže to robiť rýchly net? Mám 20 mega upload. Ďakujem za rady
misoft
17.12.15,08:30
Ak sú to routre od T-debilov - v tom prípade budeš ich neustále meniť a kupovať. Neviem, čo ponúkajú (donedávna dávali Vigory a DSL D-Linky - čo nie je to pravé orechové), ale asi kvalita nie je silnou stránkou týchto routerov.

Ak chceš mať pokoj, odporučil by som, aby si si zohnala nejaký vlastný router (síce drahší), ktorý by spĺňal b/g/n/ac normy.
A potom jednoducho T-debilom len oznámiť MAC adresu routeru, aby bolo pripojenie, v ňom nastaviť pripojovacie údaje od nich a malo by to fungovať.
duves
17.12.15,08:31
ja mam upload optiku 75 mega a nič mi neodchadza a router, neviem, už ma asi 5 rokov
Barcuska
17.12.15,08:32
Ja som prvý mala o t-comu, ostatné sú moje
taiko
17.12.15,08:37
Routre, aj tie menej kvalotne by nemali len tak odchadzat. Svokor ma nejaky srandovny vigor uz 7 rokov a vsetko funguje, len je pravda, ze on nema 20MB DL.
Nekolise Ti doma napatie?
Nemas tam popripajane nejake USB zariadenia?
Skus sa do routrapripojit cez telnet a skus nejake logy popozerat.

Okrem toho ako vies, ze nejde router? Nemas nejake konflikty si okolitymi wifi? Mozno ma niekto doma nejaku nehomologizovanu sracku z alibaby a ta jamuje Tvoju wifi. Skusal si router aj niekde inde ako u seba, napr vymenit s kamaratom?

A preco vlastne kupujes nove routre? Ved ked technik povedal, ze chyba v routri, tak Ti t-com musi dat novy, ci nie?
Barcuska
17.12.15,08:41
Skúšali sme routre z manželovho bytu. Tam išli v pohode a tu u nás hneď odišli.
Barcuska
17.12.15,08:45
Napätie nekolíše, sme v Petržalskom byte. Kým sme mali Slovanet išlo všetko ako po masle, len boli drahí tak sme dali t-com. Oni nám sú ochotní vymeniť router za 30 euro, to si ho vymeníme aj sami. Naozaj nevieme kde je chyba, ale už nás to štve. Wifi sietí je tu milión, môže to robiť niektorá z nich, ale čo s tum? Na priamo keď sa to dá, ide to v pohode
arizona
17.12.15,11:30
Ak si mala od tcomu zapozicany,tak by ti mali zdarma vymenit.