sthruska
19.12.15,12:02
Pri spustení PC sa mi občas objaví zelené okno sa daným nápisom. S W10 ani s Kasperskym nič nemám!
Ako sa toho svinstva môžem zbaviť? Google veľmi nepomohol. A ja neviem nič nájsť. C disk, register a inštalované programy - nič.

Žiaden uninstaller nepomôže. Nie je to totiž v zozname nainštalovaných programov.
Adresáre a registre som prešiel ako som už písal predtým.

On sa totiž spúšťa ešte pred samotným OS! Skúsim ten Malwarebytes
Pár vecí mi tam našiel. Ale či aj toto, to neviem.
misoft
19.12.15,11:19
Muselo sa ti to tam (asi nedopatrením) nejako dostať, ak si niečo inštalovať, sťahoval. Kasperski to síce nie je vírus, ani malware, ale tento program sa však chová ako malware.
Skús Malwarebytes. Ak nenájde, prehľadaj všetko v štruktúre PC (adresáre, podadresáre, registre, msconfig, pri spustení) a všetko, kde sa nachádza RescueDisk10Kasperski, alebo len reťazec kasperski - vyhoď, vymaž. Predtým - pre istotu, zálohuj svoje dáta.
pavol36
19.12.15,12:49
Stiahni si program revouninstaller, nainštaluj do PC a cezeň program RescueDisk 10 Kaspersky korektne a úplne odinštaluješ, vrátane vyčistenia registrov a všetkých zvyškov po ňom.
vlado 33
19.12.15,13:38
Pohľadaj si na stránke kaspersky http://support.eset.sk/kb146/?locale=sk_SK , spusť odinštaláciu. Ja som sa nevedel zbaviť zbytkov Nortona, cez odinštalačku sa mi to podarilo.
vlado 33
19.12.15,18:26
Pokiaľ ho revouninstaller bude vidieť, ale nemusí.
misoft
20.12.15,10:16
Asi nebude viditeľný.... vraj sa spustí pred nábehom OS, teda v OS ani nie je.... potvora, aby nebol v boote!
sthruska
20.12.15,11:02
Malwarebytes ani Eset nepomohli. Eset ponúkol akurát Malwarebytes. Ten kaspersky rescuedisk nie je ani v zozname anitivírov. Idem na stránku kaspersky.
sthruska
20.12.15,11:08
Na stránke https://support.kaspersky.com/viruses/rescuedisk je uvedené:
Kaspersky Rescue Disk is a free tool for disinfecting computers from malware which does not allow the operating system to start
Takže sa na to vykašlem. Toto mi nemôže vadiť. Ja som si myslel, že to je nástroj na vytvorenie záchranného disku. A ten nepotrebujem.