Ammelinde
19.12.15,13:08
Dobrý deň,
hľadala som už aj po internete rôzne choroby, myslela som, že sa jedná o puklice, ale začal veľmi mokvať. Mám od toho mokvania lepkavý stôl, ma polepkané aj lístky a na kmeni nejaké výrostky. Pridávam fotky na upresnenie, neviem to správne opísať, je lepšie vidieť. Prosím o radu, že o aké ochorenie sa môže jednať a ako proti nemu bojovať. Ďakujem.
arizona
19.12.15,12:36
Tiez som najskor myslela, ze puklice,ale pises, ze nie.
Neviem, co to moze byt,ale predpokladam, ze nejaky skodca, co vyciciava rastlinu a tym jej skodi.
Skusila by som tie vyrastky rucne odstranit a nasledne by som postupovala,ako pri osetreni proti pukliciam, ved ti tiez vyciciavaju rastlinky.

Na vaticku lieh a dokladne vyumyvat stonky a listy.Opakovat castejsie
A vyskusaj aj Rock efekt, je to prirodny prostriedok proti savim skodcom a voskam. Okrem toho dodava aj potrebne ziviny,ked rastlinku celu postriekas. Tiez opakuj viackrat

http://www.domovazahrada.sk/nas-dom/eshop/8-1-Zahradkarske-potreby/0/5/1313-Natura-rock-efect-100-ml
wabi
25.12.15,15:11
Jedná sa žiaľ bohu naozaj o puklice. Veď tie hrbolky sú práve tie puklice a pod škrupinkou vajíčka. Je veľmi ťaýké sa ich zbaviť. Sú všade aj v substráte - pôde. Treba odstrániť aj samotné puklice hrbolčeky všetko ošetriť, vymeniť pôdu, opláchnuť ju aj s koreňov. Samotné mokvanie je len dôsledok puklíc, ktoré cicajú a tiež vylučujú a škodcovia tiež musia veľa vylučovať a to je to lepkavé...
Držím palce, bez chémie nie je ľahké sa puklíc zbaviť. Väčšina ľudí končí tak, že rastlinu proste zlikvidujú...