Klára15
24.12.15,08:59
Dobrý deň! Mám notebook ASUS X53U . Odinštalovala som Atheros Client Installation program 9.0. Myslím si, že toto je problém, ktorý spôsobil to,že sa neviem pripojiť na internet. Mám router TP-LINK. Viete mi pomôcť? Myslím, že WLAN je Wi-Fi , nie? Ďakujem
misoft
24.12.15,08:33
Pomocou kábla sa pripoj na ten router. LAN sieťovka by mala zareagovať a pripojiť sa. Ak nie Centrum sieti - Zmeniť nastavenie adaptéra - Lokálne pripojenie a Povoliť. Potom vo Vlastnosti sieťovej karty - Sieť - Internet protocol Version 4 - nastaviť na Automaticky získavanie IP adresy a DNS servera.
A máš aspoň pripojenie router - NB cez kábel (LAN).
Môžeš skontrolovať v Centrum sieti - Zmeniť nastavenie adaptéra, či sa ti tam zobrazuje Pripojenie bezdrôtovej siete. Ak áno - tak len cez PTM => Pripojiť. Nastavenia ako pri LAN sieťovej karte.

Ak by sa však neobjavila sieťová bezdrôtová karta - tan na ASUS stránke
https://www.asus.com/support/Download/3/557/0/2/BfnJpFOINWJ0zTH3/30/
(pod Wireless) si nájdeš svoju kartu, stiahneš ovládače a nainštaluješ (hneď prvý odkaz pod Wireless) - ostatné - viď obrázky.
Klára15
24.12.15,09:13
Ďakujem za rady, ale môžem pripojiť notebook k Wi-Fi ak mám router pripojený k PC? Môžem ho teda odpojiť a pripojiť k NOTEBOOKU? Ďakujem
Klára15
24.12.15,09:21
Krok č. 4 - pri kolonke pripojiť pomocou: Vy tam máte Atheros...... ja tam mám Realtek PCle GBE Family Controller. ????
Klára15
24.12.15,09:27
Idem cez Ovládací panel- Sieť a internet - Sieť. pripojenia : Tam mi ukazuje: Lokálne pripojenie - Sieťový kábel je odpojený - Realtek PCIe GBE Family Controller. Druhé je, že Sieť. pripojenie Bluetooth, tretie Širokopásmové1 a 2 . Prosím Vás pekne pomôžte mi ......
misoft
24.12.15,10:11
A) Router má 4 LAN porty. Ak máš zapojený PC cez kábel, zapoj ho do NB. Sieťovú kartu nastav na Automaticky - obrázky! A pôjde. Potom zmizne i to oznámenie "Sieťový kábel je odpojený". Pri automatickom preberaní IP adresy a DNS servera NB zožerie všetko, čo mu router ponúkne.
B) Ak máš tam tie širokopásmové - to je Wifi. Klikni na jedno z nich pravým tl. myši a malo by tam byť Zapnúť -a adaptér by sa mal spustiť. Potom Pripojiť. Inak ASUSy majú hot key fn+FN na zapínanie Wifi adaptéra.
C) Ak by to nefungovalo -na stránke ASUSu - https://www.asus.com/in/support/Download/3/114/0/15/gNczen5LhkefJ0Sf/35/ (vybrať operačný systém - správny!) - v časti Wireless je ako štvrtý Realtek - pozri sa poriadne! Realtek Wireless Lan Driver and Application - klikni len na ten farebný obrázok Global - stiahni, ulož, potom to niekde rozbaľ (lebo je to spakovaný súbor) - do nejakého adresára, môžeš si aj vytvoriť... a v rozbalenom je setup.exe. Spustiť, nainštalovať podľa pokynov.
KoxXxo
24.12.15,10:51
Ak problém vznikol odoinštalovaním, tak ho vyrieš doinštalovaním.

Stiahni, rozbaľ a nainštaluj:
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/nb/Drivers/WLAN/WLAN_Atheros_Compal_Win7_64_Z920458.zip

A prečo si to odinštalovala?
Klára15
24.12.15,12:09
Asi som zaostalá, ale čo je NB ? :D
misoft
24.12.15,12:43
Ach jááááj - všeobecná značka: NB = notebook; PC = počítač (z Personal Computer), ZK = zvuková karta; GK = grafická karta; MB = matičná doska (motherboard), LAN = pripojenie pomocou sieťového kábla (Local Area Network).........
Klára15
24.12.15,14:07
Ďakujeeeem :D
Klára15
24.12.15,17:18
Kde nájdem sieťovú kartu?
Klára15
24.12.15,17:23
Ešte mi to furt nejde :(
Klára15
24.12.15,17:27
Prosím pomôžte mi !!!!
misoft
24.12.15,21:13
Vieš sa pozerať na obrázky? Obrázok 1 - obrázok 2...... Lokálne pripojenie je sieťová karta pre kábel..... obr.3..... obr.4... preto som obrázky očísloval zelene, aby bolo jasné poradie.
nunenko
25.12.15,06:46
Aj učiteľka sa celý život učí. A čo keby použila bod obnovy?
Klára15
25.12.15,06:55
Áno, už som skúšala aj to, keď som odinštalovala program. Už som ho aj nainšt. späť, ale nefunguje. Len vtedy mi ide internet na NB, keď sa pripojím káblom. A ináč keď skúšam obnovu, keď dokončí, tak vypisuje, že mu niečo zabraňuje( antivirák) (že sa nič nezmenilo) . No neviem... Už všetko skúšam a nič, presne teraz na Vianoce. :(
Klára15
25.12.15,06:58
Ani sama neviem , asi som chcela niečo iné :(
Klára15
25.12.15,07:01
Už sa mi NB dostal do núdzového režimu. A keď reštartujem nezmení sa :( No, aj s týmto už čo mám spraviť ?
nunenko
25.12.15,09:04
Čo robiť?
napr:
dočasne vypnúť antivirus a obnoviť do predchadzajuceho stavu
najsť niekoho, čo sa ti na to pozrie, dá sa ajpo sieti (cez teamviewer) ˇkeď pripojiš kablom
dať do servisu,
kúpiť za par € externú wifi adapter,
Klára15
25.12.15,09:20
Aspoň mi ide na PC. Príjemné sviatky misoft, nunenko :)