sona.m
26.12.15,13:30
Dobrý deň,
prosím o radu, po inštalácii windows 10 po pripojení telefónu cez USB kábel ich počítač nevie nájsť. USB port je v poriadku, pretože externý disk načíta a rozbalí bez problémov. Telefóny sú sony, lenovo...použili sme rôzne ovládače, hľadali pc suite no nič. ďakujem
misoft
26.12.15,13:24
V telefóne musíš nastaviť USB pripojenie. Ovládače nie sú potrebné. Nastavením telefónu na USB pripojenie - nájdeš v nastaveniach telefónu - sa z telefónu stane kvázi USB fleška.
sona.m
26.12.15,17:04
pozerala som, no v práci mám rovnako windows 10 a tam sa pripojí bez problémov..na PC doma sa pri inštalácii sony pc companion to preruší a je tam hláška poznámka: Pkgmgr.exe sa už nepoužíva. Prosím aktualizujte skripty použiť DISM.est na inštaláciu, odinštalovanie, konfigurovať a aktualizovať funkcie a balíčky pre Windows.
pozri http://go.microsoft.com/fwlink/?linkID=195329 pre viac informácií
Operácia zlyhala s 0x80070307
misoft
26.12.15,17:30
Absolútne nechápem, prečo Win 10 chcú silou mocou používať Package Manager z Visty.
A už nechápem, prečo si pcháte do počítačov rôzne PC Suite pre mobily, keď pre presun dát stačí aj obyčajný prieskumník. Pokiaľ sa nevykonávajú nejaké zálohy e-mailov, správ SMS z mobilu do PC - je to zbytočnosť!
Pokiaľ je to klasický mobil - musí mať v nastaveniach "USB pripojenie" (alebo podobné s USB v názve) - a vtedy sa pripájajú len úložiská (SD karta a interný úložný priestor). Pokiaľ je to Android - tak by malo stačiť len pripojiť k PC a malo by v Tento počítač vyskočiť ako ďalší(ie) disk(y).

Ešte upresni - Win 10 - je po upgrade z nižšej verzie Win - predpokladám Win 8.1 na Win 10. Potom by som to pochopil - vtedy Win 10 niekedy robia takéto "psie" kusy... vtedy - zálohovať svoje osobné dáta a dokumenty a vykonať ČISTÚ inštaláciu Win 10.
A stavím sa, že vtedy už telefóny okamžite nájde.
sona.m
28.12.15,10:43
áno, je to upgrade z nižšej verzie...
máte pravdu, ešte síce neviem čo to obnáša, ale vrátim sa na pôvodný windows, sú to androidy ale nenájde ich, v tento počítač to vôbec nevyskočí ako ďalší disk.
sona.m
28.12.15,18:35
áno je to upgrade z nižšej verzie, ok skúsim sa vrátiť na 8.1.