Kiko260
26.12.15,17:45
Dobrý deň nedávno som si kúpil a nainštaloval novú internú zvukovú kartu. Karta fungovala v pohode. Zrazu som reštartoval počítač a karta sa mi sama od seba odinštalovala. Skúšal som ju znova nainštalovať ale vždy napísalo len: Karta nebola nájdená. Za odpoveď Ďakujem.
ivka70
26.12.15,17:26
Asi ma bud karta alebo slot na zakladnej doske, kam je pripojena, hardwarovy problem.

Najjednoduchsie vyskusat kartu v inom pocitaci, ci je karta funkcna, ak nie je, reklamovat.
Ak karta funguje, je problem s pripojenim, ak nie je na doske iny slot, ktory by ju zobral, bude treba pozriet zakladnu dosku.
misoft
26.12.15,17:49
Ešte prezraď, čo je to za karta. Karta sa sama neodinštaluje, tá je zasunutá v slote - odinštaluje sa len ovládač. A pokiaľ nie je ovládač, OS nepozná ani kartu. Vieš, akú kartu si tam dal, vyhľadaj si zo stránky výrobcu karty ovládač pre svoj OS, stiahni a ulož. Potom nainštaluj. Pokiaľ sa to nedá normálne - skús v Safe Mode.
Ak doteraz fungovala - niekoľko možností, prečo po reštarte nefunguje.
Pokiaľ nie je detegovaná (over si to aj AIDA64 - či ju objaví) - a ovládač je nainštalovaný - vykonať potom fyzické kontroly - zasunutie do slotu, prípadne kontrola karty v inom PC (vylúčenie chyby karty), vyskúšanie inej karty v slote (vylúčenie chyby slotu). A potom sa zistí, kde je chyba.