Sim14
01.01.16,17:13
Ahojte. Nedavno som si kupila tlaciaren Canon MG2950...vsetko super. Dnes som po nejakych 3tyzdnoch chcela nieco vytlacit a nic...tlaciaren si len kusok zoberie papier A4 a potom hned pise chyba ze zaseknuty papier. Vsetky ostatne formaty papieru B5,A5...vytlaci uplne v pohode. Ale to mi je tak na dve veci... ˇˇak by niekto tusil co s tym je tak sem s tym prosim prosim. Dakujem moc :-*
misoft
02.01.16,14:50
Prečistiť dráhu v podávači.... prečistiť podávacie kolieska... B5 A5 sú malé formáty, ktoré sa dávajú k jednému okraju, A4 je väčší formát a znečistené kolieska hoci len na jednej strane (napr. na tej, kde A5 B5 už nezasahujú) spôsobia vzpriečenie papiera a následné hlásenie chyby.
vlado 33
02.01.16,15:45
misoft (Dnes 16:50)Prečistiť dráhu v podávači.... prečistiť podávacie kolieska...
Ja som u svojej desať ročnej Canonky ešte kolieska nečistil, vytlačila stovky strán.
Zbaľ a reklamuj.
misoft
02.01.16,17:27
Ja som len radil to najľahšie. Moja HP tlačiareň (už je v elektronickom nebi :D) tiež takto prestala papier brať - dôvod: gumenné kolieska v podávači na papieri priam prešmykovali - hneď chybu vyhadzovalo.
Ale keď si to zoberieš - rozmery papiera - je celkom možné, že jedna strana je asi špinavá a nezaberá na papieri....
Kabaka123
03.01.16,13:45
presne tak... to je prvá vec.. prečistiť valec, dráhu a kolieska a zistiť či tam naozaj nieje zaseknutý papier.... našej tlačiarne v robote sa toto stávalo často, kým nám ju informatici nevymenili, lebo prišli nato, že valec je už zodratý.... máme teraz inú, ale aj tá občas vyhodí chybu, že zaseknutý papier a pritom papier zaseknutý nie je... vypneme,zapneme a ide ďalej... väčšinou to pomôže...
vlado 33
03.01.16,16:45
Kabaka123, ja nechápem, prečo vždy odpovedáš presne tak. Zdá sa mi, že vždy zdieľaš názor iných. Rozmýšľaš, keď príde nejaká odpoveď. Tá tlačiareň je nová, nemá zodratý valec, smrdí ešte za plastom.
Kabaka123
03.01.16,17:41
netvrdím, že má zodratý valec, veď je funglovka....nečítaj čo nepíšem... a odpovedám presne tak, lebo s tým súhlasím... keď nesúhlasím, tiež to napíšem... že je to inak...
misoft
03.01.16,18:35
@vlado 33 - malá poznámočka: Píšeš, že si používal svoju Canonku a nečistil si - pokiaľ si všimneš papier - nie je úplne hladký, podávač ho musí potiahnuť a tým sa čiastočne sám očistí (nie dokonale, ale predsa). Ale ak gumové kopiesko podávača je len na tej oceľovej protioske (hladká) - tak i najmenší náznak prachu sa naň nanesie a uhladí ho na ňom. A je odrazu málo adhézne.
Písala, že tlačila A5, B5 (čo sú menšie rozmery papiera a časť podávača teda išla "naprázdno". A potom stačilo dať väčší papier - časť, ktorá predtým šla "naprázdno", nebola schopná riadne ten papier potiahnuť a problé je na svete - nerovnomerný ťah a vzpriečenie. Preto pri takýchto hláseniach je logické prvé skontrolovať celú cestu papiera cez tlačiareň a očistiť.
pavol54
03.01.16,18:50
čo je to "nedávno" kúpená normálna tlačiareň musí fungovať najmenej (a to som prehnal využitie) tonera ročne miniem tak 5 balíkov papiera a najmenej toľko recyklátu ktorý sa váľa kade tade a je na ňom prachu až až (recyklát sú papiere použité alebo jednostranná tlač došlej pošty) KLOP KLOP bez problémov, predtým som mal OKI a tá zvykla prešmykovať a hádzať závadu mechanik povedal že len či sté papiere z balíka. Ako píše vlado zbaľ a reklamuj závada môže byť v stroji