stylus1
07.01.16,10:36
Caute mam taky problem chcem si dat dsl od telekomu alebo orangeu a dnes som najprv v orange nukali mi dsl 5 teda down.5 a up 0.5 mb za 12.99 no potom som bol v telekome a tam bola ponuka down 5 a up 0.5 mb/s za 15.99 uprimne som sa pani spytal preco to maju o dost drahsie ked orange taha dsl cez telekom siet a este to vedia poskytnut lacnejsie. odpoved bola ze telekom ak si u nich dam dsl tak ma jedineho napoja na jednu linku, zatial co orange napaja na jednu linku az 4 zakaznikov cize v pripade by rychlost u orange bola delena 4 viete m,i v tomto smere poradit ze ako to naozaj je , oplati sa mi telekom alebo orange ? a ake su datove obmedzenia alebo FUP? velmi pekne dakujem za vase odpovede
mecky
07.01.16,09:41
fup je rovnake,
s tymy linkami je to blbost, tam to zavisi od poctu volnych portov na dslame, ked nieje miesto tak tak isto dostanes delenu linku aj u telekomu
dsl od orange mam cca 4 roky, zatial v pohode
stylus1
07.01.16,09:45
lebo orange je lacnejsi tak by som isiel asi knim cize mas dobre skusenosti ? s orange
mecky
07.01.16,10:34
ano ja osobne mam dobre skusenosti
ono pri dsl dost zalezi na lokalite ake kvalitne su tam linky, ak si v nejakej problemovej oblasti tak si nepomozes ani s orangeom
Paťulo Hrvol
14.01.16,22:51
rozdiel medzi DSLkom od Orange-u a Telekom-u existuje iba v cene, pretože Orange má linky prenajaté od Telekomu, čiže sa oplatí zobrať to, čo je lacnejšie, inak je to v podstate to isté :)
nunenko
15.01.16,06:19
Rozdiel? Ale je, a to v prístupe, keď riešia problémy. Výpadok nahlásiš orange, oni kontaktujú telekom. Technik z telekomu príde, avšak nie tak promptne ako ptr sojich. Na banálny výpadok zareagoval technik z telekomu, že musí prísť do bytu. Som mu vysvetlil, že v byte sa neudialo nič, nikto nebol doma, keď nastal výpadok. Trval na svojim a že príde, ale až o tri dni. Toto sa udialo zhruba po týždni výpadku a nahlásenia orange. Nakoniec, keď mal prísť, v ten deň internet záhadne začal ísť. Opravu urobil u nich, bez potreby návštívenia bytu. Na naliehanie čo a kde dola chyba neodpovedali, a kašlali na mňa. Orange bez výhrad uzná reklamáciu a "odspustí" platbu za čas vypadku, nie však automaticka, treba požiadať.
Orange zaviedol FUP 300GB/mesiac. Ja na rýclosť orangeu nemôžem povedať nič zlé, Nikdy som ťiadnym meračom rýchlosti nenameral nižšiu rýchlosť ako 50% maximálnej.
Ceny sú v telekome preto také aké sú, že nenažranosť nemeckých akcionárov nemá dno. Telekom neprenajíma svoje siete dobrovolne, ale na základe rnariadenia.
mecky
15.01.16,08:34
ja mam skusenost opacnu, u orange vybavene skor ako v telekome, tu ale dost zohrava rolu aj to ci ma technik este nejaky iny pripad v tvojej oblasti, inak su schopny to odkladat do nekonecna
nunenko
18.01.16,06:37
orange robil čo mohol, ale technika z telekomu nemal možnosť urgovať. Na postup orange som nemal najmenšiu výhradu. V každom prípade je to o ľudoch. Avšak moja paranoja mi velila, že výpadok je pravdepodobne u nich v telekome. Tak aj bolo, domov prísť nakoniec prísť nemusel, a keby sa na to bol pozrel hneď a riešil to hneď tak za minutu internet ide.
Nieje čo riešiť, ak si máš vybrať orange, alebo telekom.