Martina Pecušová
09.01.16,00:56
Dobrý deň, chcela by som sa spýtať na môj konkrétny prípad.
V roku 2015 som pracovala v 2 personálnych agentúrach, kde som mala podpísané dohody o brigádnickej práci študentov, teraz pracujem na trvalý pracovný pomer - od 7/2015

Do septembra 2015 som bola denná študentka, od 9/2015 som externistka.

Budem mať nárok za rok 2015 na vrátenie zaplatených daní? Má nárok na vrátenie aj externý študent alebo budem mať nárok na vrátenie daní len ako denná študentka - t.j. vrátenie daní, ktoré za mňa zaplatili obe agentúry, ako aj súčasný zamestnávateľ za 2 mesiace?

Ďakujem veľmi pekne za každú odpoveď.
avalik
09.01.16,00:10
Malo informacii ... dan sa plati z prijmu za cely rok, zalezi od vysky tvojho prijmu a tiez ci si si uplatnovala NCZD. Prechod z denneho studenta na externeho nema na to vpyv.
Citaj - https://www.financnasprava.sk/sk/obcania/dane/dan-z-prijmov#PodavanieDP
veronikasad
09.01.16,06:20
Forma štúdia nemá žiadny vplyv na uplatnenie ročnej nezd.časti základu dane. Buď si do konca marca sama podáš daňové priznanie typu A, alebo požiadaš do 15.2. súčasného zamestnávatela o vykonanie ročného zúčtovania dane na predpísanom tlačive. K žiadosti priložíš potvrdenie o zdanitelnej mzde od personálnych agentúr.
Martina Pecušová
09.01.16,16:27
pri zamestnaní u personálnych agentúr som si NCZD uplatnovala, u sucasneho zamestnavatela nie - resp. neviem o tom, ze by som podpisovala podobny dokument., prijem z TPP je vo vyske cca 3840, z agentur som dokopy dostala 550 z jednej a 220 z druhej. dakujem velmi pekne za link.
avalik
09.01.16,16:42
Poziadaj zamestnavatela o vykonanie RZD a priloz potvrdenia o prijme z agentur.