David Pašek
09.01.16,20:09
Dobrý deň, mám taký problém, že sa mi samovoľne reštartuje PC. Nech robím hocičo. Či hudba, hry, videá. Keď Pc beží tak tam niečo ako keby škrípe, alebo keď trošlu buchnem do skrinky. Zdá sa mi, že škrípe ten zdroj ale neviem. Prikladám aj komponenty.
Procesor: AMD Athlon x4 740 Quad Core
Grafika: AMD Radeon HD 7700 Series
zdroj: Maxpower PK500 500W
Základná doska: MSI A78-G41 (MS-7793)
RAM: Kingstone HyperX 4GB DDR3
ivka70
09.01.16,19:42
A neprehrieva sa? Neskripe to ventilator? Prehriatie by mohlo spodobovat restart.
David Pašek
09.01.16,20:00
Škrípe ten zdroj. Napríklad začne škrípať a reštartuje sa. Alebo ked ho s palcom trochu buchnem alebo buchnem do bedne tak škrípe.
KoxXxo
09.01.16,21:23
Vymeň zdroj a uvidíš.
misoft
09.01.16,21:55
Keď buchnem do bedne..... typické slovenské riešenie. A pritom počuješ neznáme zvuky z bedne z časti, kde je zdroj. Búchanie nie je oprava. A pritom stačí tak málo - kúpiť nový zdroj (a nestoja veľa od 25-35€) a vymeniť. A keď sa bojíš zapájať zväzok vodičov - každý má svoj konektor, ktorý pasuje do protikusu. Ak ani to nestačí - vytiahnem starý a zasuniem nový, vytiahnem starý, zasuniem nový a nakoniec vytiahneš odpojený starý zdroj a na jeho miesto dáš nový už zakábelovaný....
dmc
10.01.16,05:57
Jedneho dna buchnes.......a uz nenabehne. Potom tu bude novy dotaz. "Nenabehne PC -v com je problem". Odpoviem dopredu aby si nemusel pisat. Citacie hlavicky v HDD pri otrase narazili na povrch diskov HDD a doslo k ich poruseniu.(casto k nevratnemu)

Takze pri kupe noveho zdroja si kup aj novy HDD - (pri tvojom pristupe ho budes coskoro potrebovat)